Pētījums: 54% Latvijas uzņēmumu mājas lapa nav pielāgota mobilajām ierīcēm

FOTO: Pixels.com

Lai gan vidēji mēnesī vairāk nekā viens miljons Latvijas iedzīvotāju interneta pārlūkošanai izmanto mobilos telefonus, vairāk nekā puse (54%) Latvijas mazo un vidējo uzņēmumu (MVU) vadītāji atzīst, ka viņu uzņēmumu mājas lapa nav pielāgota mobilajām ierīcēm, atklāj mobilo sakaru operatora “Tele2” pētījums.

Kā galvenie iemesli, kādēļ mājas lapa nav pielāgota mobilajām ierīcēm, tiek minēti argumenti, ka klienti jau labi tiek galā ar esošo mājas lapas versiju, nav bijis laika to izdarīt un tas ir dārgi, skaidro “Tele2” sabiedrisko attiecību vadītājs Latvijā Oskars Fīrmanis.

MVU aptaujā arī noskaidrots, ka gandrīz visi uzņēmēji (90%), kuriem uzņēmuma mājas lapas dizains ir pielāgots mobilajām ierīcēm, par lielāko ieguvumu uzskata nepārtrauktu pieejamību, 22% no viņiem atzīst, ka tas ir veids, kā iegūt vairāk klientu, 19% kā ieguvumu uzsver atzinību no klientu puses, savukārt 12% uzņēmēju norādījuši, kas tas rada viņiem lielākus ienākumus.

""Tele2"" dati liecina, ka deviņi no desmit mūsu pamata tarifu plānu lietotājiem izmanto internetu savā telefonā. Tas ir kļuvis neaizvietojams palīgs dažādu ikdienas jautājumu risināšanā – arī preču un pakalpojumu iegādē, līdz ar to uzņēmējiem ir būtiski sekot līdzi šīm tehnoloģiju un iedzīvotāju paradumu attīstības tendencēm,” uzskata “Tele2” komercdirektors Raivo Rosts.

Piemēram, šogad jūlijā cilvēki daudz biežāk interneta pārlūkošanai izmantoja telefonu nevis datoru. “Tele2” norāda, ka mobilās lietotnes lietotāju skaits pēdējā pusgada laikā pieaudzis par 500%, kā iespējamos iemeslus minot, ka klientiem ir ātrāk un vienkāršāk dažādus jautājumus atrisināt ar viedtelefona palīdzību. Turklāt uzņēmumam tā ir iespēja uzlabot klientu servisu un konkurētspēju.

Tomēr, runājot par nākotnes plāniem, tikai 6% MVU vadītāju atzīst, ka noteikti pielāgos mājas lapu mobilajam ierīcēm – pārsvarā tie ir tirdzniecības nozarē strādājošie uzņēmumi. Savukārt vairāk nekā puse jeb 55% aptaujāto atzīst, ka to nedarīs.

Lai noskaidrotu Latvijas mazo un vidējo uzņēmumu vadītāju viedokli par sava uzņēmuma mājas lapas pielāgošanu mobilajām ierīcēm, mobilo sakaru operators “Tele2” veica pētījumu sadarbībā ar “BERG Research” šī gada augustā, un tajā piedalījās 227 respondenti.

Uz augšu
Back