Sv, 14.08.2022.

''Eurostat'': Nodarbinātības kritums Latvijā otrajā ceturksnī bijis straujāks nekā ES un eirozonā vidēji

LETA
''Eurostat'': Nodarbinātības kritums Latvijā otrajā ceturksnī bijis straujāks nekā ES un eirozonā vidēji
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Unsplash

Nodarbināto cilvēku skaits Latvijā šogad otrajā ceturksnī salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pirms gada samazinājies par 3,2%, tādējādi reģistrēts straujāks kritums nekā Eiropas Savienībā (ES) un eirozonā vidēji, liecina ES statistikas biroja "Eurostat" otrdien publiskotie dati.

Nodarbinātības kritums otrajā ceturksnī reģistrēts visās ES dalībvalstīs, izņemot Luksemburgā un Maltā, kur reģistrēts pieaugums attiecīgi par 1,4% un 4,2%.

Straujākais kritums pagājušajā ceturksnī bijis Spānijā (-7,6%), Ungārijā (-5,6%), Austrijā (-4%), Īrijā (-3,9%), Portugālē, Itālijā un Igaunijā (visās valstīs -3,6%). Lietuvā šajā periodā reģistrēts nodarbinātības samazinājums par 2%.

ES nodarbinātība otrajā ceturksnī bija par 2,9% mazāka nekā pirms gada, bet eirozonā fiksēts kritums par 3,1%. Savukārt salīdzinājumā pirmo ceturksni šis rādītājs ES sarucis par 2,7%, bet eirozonā - par 2,9%. Ceturkšņa laikā nodarbināto personu skaits samazinājies visās ES dalībvalstīs, izņemot Maltā, kur tas pieaudzis par 0,6%.

Straujākais samazinājums ceturkšņa salīdzinājumā bijis Spānijā (-7,5%), Īrijā (-6,1%), Ungārijā (-5,3%), Igaunijā (-5,1%) un Latvijā (-4,4%). Lietuvā nodarbināto personu skaits šajā periodā samazinājies par 2,7%.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu