ReTV: PTAC soda negodprātīgu interneta veikalu

FOTO: proffit.lv

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) sodījis vienu no interneta veikaliem, konkrēti SIA “Kasija”, kas apkalpo interneta veikalu “Proffit.lv”, jo neatmaksā klientiem naudu un nepiegādā pasūtīto preci.

Pēdējo mēnešu laikā PTAC vērsušies ļoti daudz patērētāju, un 250 sūdzības saņemtas tieši par šo interneta veikalu ar lūgumu palīdzēt situācijās, kad “Proffit.lv” ilgstoši nepiegādā preces un kavējas atdot samaksāto naudu.

Baiba Vītoliņa, Patērētāju tiesību aizsardzības centra direktore: “Šim uzņēmumam aizliedzam šādu praksi veikt, un mūsu uzskats, ka viņiem bija jāparedz, ka viņi nevarēs preces piegādāt un nevar atmaksāt naudu.”

Interneta veikals darbu sācis aizvadītajā gadā, un īpaši tā darbība aktivizējusies līdz ar pandēmiju. Šobrīd tā paspārnē darbojas SIA “Kasija”, kas apkalpo privātpersonas, savukārt SIA “MULTI-Services” pārsvarā apkalpo juridiskas personas. Taču interneta veikala domēns “Proffit.lv” šobrīd ir reģistrēts Lielbritānijā, un tas joprojām ir aktīvs un ikvienam pieejams. Tas padara sarežģītāku sodīšanu no Latvijas puses.

“Patērētājus mēs noteikti aicinām būt ļoti uzmanīgiem, izvēloties interneta veikalus, paskatīties atsauksmes, kad uzņēmums kaut ko nedara,” aicina PTAC direktore.

Par šo gadījumu Valsts policijā ierosināts arī kriminālprocess un noris izmeklēšana, ReTV Ziņām pavēstīja policijas pārstāve Lāsma Kursīte. Viņa norāda – policija saņēmusi iesnieguma veidā vairākas sūdzības par iespējamām krāpnieciskām darbībām, ko veic “Proffit.lv”.

Līdz ar pandēmiju un iedzīvotāju iepirkšanās paradumu maiņu PTAC saņēmis daudz pircēju sūdzību arī par citiem interneta veikaliem, kuri varētu veikt negodīgu komercpraksi. Tās šobrīd tiek izskatītas, un informācija par tām būs pieejama tuvākajā laikā.

Uz augšu
Back