Sv, 5.02.2023.

"Ryanair" no pasažieriem nepieprasīs obligātu vakcinēšanos pret Covid-19

TVNET | FINANCENET
"Ryanair" no pasažieriem nepieprasīs obligātu vakcinēšanos pret Covid-19
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Foto: Reuters / Scanpix

Aviokompānija “Ryanair” apstiprinājusi, ka tā saviem pasažieriem nepieprasīs obligātu vakcināciju pret Covid-19, vēsta “The Irish Post”.

Pagājušajā nedēļā Austrālijas aviokompānija “Qantas” paziņoja, ka izskata iespēju ieviest tā saucamo vakcinācijas pasu sistēmu. Šāda sistēma paredz, ka pasažieriem ir obligāti nepieciešams vakcinēties, lai drīkstētu izmantot lidsabiedrības pakalpojumus.

Ņemot vērā Austrālijas aviokompānijas nostāju, pastāv iespēja, ka šāda iniciatīva var tikt ieviesta visā pasaulē, ar mērķi apturēt koronavīrusa izplatību.

Zemo cenu aviokompānija “Ryanair” paziņoja, ka šajā iecerē nepiedalīsies, jo šī ideja “Eiropas īsajos maršrutos nav aktuāla”.

Kompānijas izpilddirektors Edijs Vilsons paziņoja, ka nākamgad Eiropa “būs pilnīgi citādāka teritorija”, it īpaši salīdzinājumā ar valstīm, kuras būs ieviesušas savus robežas šķērsošanas noteikumus.

Vilsons norāda, ka “obligātās vakcinācijas sistēma” ir ļoti atzīstama tādā vietā kā Austrālija, uz kuru var nokļūt galvenokārt ar gaisa transportu. Savukārt Eiropā, paralēli gaisa transportam, ir vēl vairākas citas alternatīvas, kā pārvietoties, piemēram, ar automašīnu vai vilcienu.

“Jāņem vērā, ka “Qantas” ir tālo lidojumu operators, tādēļ šādā kontekstā skatoties, obligātas vakcinācijas pieprasīšana ir loģiska, jo Austrālijā ielido cilvēki no citām pasaules malām,” sacīja Vilsons.

Viņš piebilda, ka, piemēram, atrodoties Parīzē, var atteikties no vakcinācijas un uz kādu citu Eiropas pilsētu aizbraukt ar vilcienu.

Iepriekš vēstīts, ka Austrālijas aviosabiedrība "Qantas" prasīs, lai tās starptautisko reisu pasažieri būtu vakcinēti pret Covid-19, pirmdienas vakarā paziņoja kompānijas vadītājs Alans Džoiss.

Džoiss sacīja, ka "Qantas" ieviesīs šādu noteikumu, tikko kāda Covid-19 vakcīna kļūs pieejama sabiedrībai.

"Mēs paredzam mainīt mūsu noteikumus un nosacījumus, lai pateiktu starptautiskajiem ceļotājiem, ka mēs lūgsim cilvēkus vakcinēties, pirms viņi varēs iekāpt lidmašīnā," sacīja "Qantas" vadītājs.

"Vai tas būs vajadzīgs iekšzemes reisos - mums būs jānoskaidro, kas notiks ar Covid-19 [aviācijas] tirgū; bet mēs noteikti uzskatām, ka tas ir nepieciešams starptautiskajiem viesiem, kas dodas [uz Austrāliju], un cilvēkiem, kas atstāj šo valsti."

Džoiss prognozēja, ka šāds noteikums kļūs par standarta praksi aviokompānijām visā pasaulē, kur valdības un aviosabiedrības pašlaik apsver elektronisku vakcinācijas pasu ieviešanu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu