Īrijā Huawei ir atsevišķa lietotņu pārskatīšanas komanda – tā izskata pievienotās aplikācijas Eiropā. Šī komanda pārbauda lietotņu galvenās piekļuves atļaujas, lai ierobežotu lietotnes piekļuves atļaujas it īpaši dažādus svarīgus personiskos datus. Pamatojoties uz izskatīšanas rezultātiem, lietotnes darbībai tiek pieprasīta tikai tā piekļuve, kas nepieciešama, lai nodrošinātu tās darbu. Huawei nodrošina, ka klienta pusē ikreiz, kad lietotne pieprasa piekļuves atļauju, tiek parādīts uznirstošais logs un pieprasīts galalietotāja apstiprinājums.
Šis ir jāskatās kontekstā ar konkrētām lietotnēm, jo tiek prasītas tikai tās atļaujas, ka nepieciešamas izcilai lietotnes darbībai, kas tiešā veidā atkarīga arī no lietotnes funkcionalitētes, piemēram, Huawei Health prasa atļauju, lai piekļūtu zvanu vēsturei, lai varētu veikt zvanus no Huawei Watch GT 2 Pro.
Vai ir iespējams, ka negodīgs izstrādātājs iesniedz nekaitīgu programmu, bet līdz ar atjauninājumu piešķir tai, piemēram, pikšķerēšanas funkciju? Vai šādas lietas tiek kontrolētas?
Būt kiberdrošiem šobrīd ir svarīgāk nekā jebkad iepriekš, līdz ar to drošības pārbaudes nav vienreizējs pasākums, bet gan pasākumu kopums, kas tiek veikts visu laiku, sākot ar brīdi, kad lietotne pievienojas AppGallery. Kad lietotne jau lejupielādēta lietotāja viedtālrunī, tā turpina dzīvot savu «izolēto» dzīvi, lai ārējie draudi tai nepiekļūtu.
Arī pirms katra atjauninājuma notiek lietotnes atkārtota izvērtēšana, līdz ar to tikai, kad atjauninātā versija ir apstiprināta un atzīta par drošu esam, tā tiek piedāvāta lietotājam.
Kā Huawei izvērtē lietotnes atbilstību lietotāja vecumam? Vai vecuma cenzu nosaka izstrādātājs vai Huawei?
Vecuma slieksni nosaka izstrādātājs, taču mēs, Huawei, esam izstrādājuši vadlīnijas, kas palīdz izvērtēt un uzlikt vecuma rekomendācijas. Pavisam iedalām lietotnes 5 vecuma kategorijās: 3+, 7+, 12+, 16+ un 18+, kur kategorijās pašiem mazākajiem lietotājiem rekomendējam pavisam drošu vidi, lai ne tikai vizuālie, bet arī skaņas efekti neliktos biedējoši, savukārt pieaugušo saturs neietu pretrunā likumdošanai un ētikas normām.
Kā līdz šim veicies ar Latvijas izstrādātāju satura pievienošanu AppGallery?
Latvijā, tāpat kā daudzās citās valstīs, ir lokālas komandas, kas strādā pie AppGallery attīstības tieši savā tirgū, sadarbojoties ar vietējiem lietotņu izstrādātājiem un īpašniekiem. Vērtējot tieši lokālās lietotnes, vidēji katru mēnesi AppGallery pievienojas aptuveni 3-4 Latvijā izstrādātas lietotnes.
Izvērtēt lietotnes, kuras ir būtiskākās Latvijas lietotājiem, ļoti palīdz arī AppGallery pieejamais Vēlmju saraksts jeb Wishlist, kur lietotāji var ziņot par lietotnēm, kuras vēlas redzēt AppGallery, bet, kuras pagaidām nav pieejamas. Piemēram, pagājušajā gadā Vēlmju saraksta augšgalā bija atrodamas tādas lietotnes kā e-klase, Mobilly, arī BOLT, un visas šīs lietotnes ir veiksmīgi pievienojušās AppGallery. Darbs pie attīstības neapstājas un turpinām aktīvi sadarboties ar vietējiem lietotņu izstrādātājiem, lai arī citas, ne tikai lokālās lietotnes būtu pieejamas AppGallery.
Vai Latvijā ir kāds izstrādātājs, kas sagatavojis lietotni vienīgi AppGallery?