Respektīvi – šajā gadījumā būtu jārunā par Eiropas futbola tradīciju sabrukumu. Vēsturiski Eiropas futbola līgās ir bijis tā, ka nelielas komandas, kur spēlē vietējo apkaimju strādnieki, vai arī kādas nabadzīgākas komandas veiksmes gadījumā var nonākt pat augstākajās līgās, savukārt bagātākie klubi, ja spēlē slikti, var nokrist uz vājākām līgām. Šeit visu izsaka sportiskie rezultāti, nevis nauda.
Seši Anglijas klubi “Arsenal”, “Chelsea”, “Liverpool”, “Manchester City”, “Manchester United” un “Tottenham Hotspur” svētdien bija apņēmības pilni pievienoties jaunajam projektam, līdzās “AC Milan”, “Inter” un “Juventus” no Itālijas, kā arī Spānijas klubiem, “Atletico Madrid”, “Barcelona” un “Real Madrid”. Līgai bija plāni pievienot vēl trīs patstāvīgos klubus, savukārt pieciem klubiem būtu iespēja kvalificēties, ņemot vērā sportiskos sasniegumus
(respektīvi – bagātākās komandas spēlē visu laiku, bet nosacīti nabadzīgākās – cīnās par iespēju “pabūt elitē”).
Faktiski izslēdzot sevi no jebkādas konkurences, Eiropas Superlīgas klubi tika apsūdzēti milzīgā naudas piesavināšanās kampaņā, kas sāpīgi ietekmētu konkurentus ar mazāku budžetu un, iespējams, arī pilnībā iznīcinātu UEFA Čempionu Līgas eliti, kurā cīnās labākie klubi no Eiropas.
Arī klubu īpašnieku biogrāfijas liecina par faktu, ka nauda ir galvenais dzinulis, kādēļ vispār radās ideja par Eiropas Superlīgu. Amerikāņu miljardieris Džons Henrijs ir “Fenway Sports Group” īpašnieks. Viņam pieder MLB klubs Bostonas “Red Sox”, tāpat arī futbola klubs “Liverpool”.
Cits amerikāņu miljardieris Stens Krenke kontrolē “Arsenal” un citas ASV lielā sporta franšīzes, kā NBA klubu Denveras “Nuggets”. Krievijas oligarhs Romans Abramovičs jau ilgus gadus ir “Chelsea” īpašnieks, bet Apvienoto Arābu Emirātu šeihs Mansurs bin Zajeds al Nahjans ir “Manchester City” “tēvs”.
Ķīnas investori ir tie, kuri iepludina naudu Milānas “Inter”, bet amerikāņu miljardieris Pols Singers ir tas cilvēks, kurš nosaka dienaskārtību “Inter” niknākajā konkurentā – “AC Milan”. Savukārt “Juventus” īpašnieki ir Agnelli ģimene, kuri savas bagātības nopelnījuši no dažādām investīcijām, piemēram, autobūves uzņēmumā “Fiat”.
Gleizeru ģimene, kurai pieder Tampabejas “Buccaneers” franšīze, pārvalda leģendāro “Manchester United”.
Interesanti, ka vēl viena Eiropas (un pasaules) futbola lielvalsts Vācija šajā projektā nemaz nepiedalās. Piemēram, Minhenes “Bayern” un citas komandas Vācijā kontrolē komerciālie investori, kuriem pieder vairāk nekā 49% no Vācijas Bundeslīgas komandu aktīviem. Savukārt Francija, kas jau sākotnēji atteicās iesaistīties šajā projektā, ir gājusi tālāk – Eiropas Superlīgas projektu nosodījis arī Francijas prezidents Emanuels Makrons.
Teorētiski, ja jaunveidotā līga izdzīvotu nežēlīgo kritikas vilni un draudus ar neskaitāmām tiesvedībām,
tajā esošie klubi saņemtu garantētu vairāku desmitu miljonu eiro lielu peļņu ik gadu no translācijas tiesībām vien.
Tādi giganti kā “Facebook” un “Disney”, tāpat arī “Sports and Sky”, jau laicīgi paziņojuši, ka distancējas no šīs līgas, un tiem nav ieceres iegādāties licences.