Sv, 2.10.2022.

Vai pārticība tevi padara par labāku vīrieti?

Apmaksāta informācija
Vai pārticība tevi padara par labāku vīrieti?
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Foto: Publicitātes foto

Panākumi ir dzīves atslēga. Bet kas tieši ir panākumi? Daži varētu domāt, ka tas ir kaut kāds eksistences veids, kas mums jāapgūst, vai varbūt tas ir kaut kas, ko mēs iegūstam strādājot. Bet patiesībā tas ir veids, kā mēs uztveram savu ceļu uz mērķu sasniegšanu. Ja viss, ko redzam, ir nebeidzama konkurence, tad īsti panākumi nekad nav iegūstami, jo galamērķis nav sasniedzams.

Kaut arī tas tā ir, daudzi vīrieši joprojām cenšas sasniegt nereālistiskus mērķus un jūtas nomākti, kad paliek tukšām rokām. Tas izriet no domas, ka katram jādara kaut kas lielisks vai, precīzāk izsakoties, jāpārvar parasta cilvēka līmenis. Tā vietā, lai uz panākumiem raudzītos kā uz nebeidzamu sacensību trasi, tas būtu jāuztver kā veids, kā mērīt mazās lietas dzīvē: panākumus ikdienas dzīvē, nelielus projektus un plānus. Tas drīzāk ir jāuzskata par izaugsmes rādītāju, nevis par pašu mērķi.

Bet pat šodien mēs joprojām redzam, ka daudzi vīrieši cīnās ar attiecībām starp vīrišķību un panākumiem.

Kad Dove Latvia aptaujātajiem* vīriešiem jautājām: “Vai pārticība tevi padara par labāku vīrieti?” - 18,4% respondentu atbildēja ‘’jā’’, savukārt 61,8% uzskatīja, ka tas viņiem dod rīkus, lai kļūtu par labāku cilvēku.

Bagātības idejai bieži vien tiek piešķirta centrālā loma, kad runājam par panākumiem, bet bagātība nav kaut kas tāds, ko var sasniegt, jo nav skaidri definēts, kas tieši tā ir. Pozitīvāks veids, kā uz to paskatīties, būtu “Man vajag x, lai darītu y”, un, ja var dabūt x, tad var gūt panākumus y, vai arī iejusties reālajā dzīvē – piemēram, man vajag 5000 eiro, lai es varētu nomainīt jumtu savas ģimenes mājai. Šis uzdevums ir izpildāms un sasniedzams, jo ir skaidri noteikts, kas tieši man nepieciešams, lai gūtu panākumus, un ko tas nozīmē (nomainīts jumts). Bet nesasniedzams variants būtu “man vajag naudu, lai labi dzīvotu”, jo nevaru zināt, cik daudz naudas (vai tie ir 5000 vai 5 miljoni eiro?) man vajag, vai ko tieši nozīmē dzīvot labi, jo es varētu izdarīt vienu lietu, kas padara manu dzīvi labāku, bet tā ir tikai daļa no tās, tāpēc man nav izdevies “dzīvot labi”. Šāda veida panākumu izcelšana sīkos kumosiņos padara tos sasniedzamus un rada vispārēju labsajūtu.

Koučs Sanda Krasta: "Visiem tāpat neizdabāsi, visiem labi nekad neizdarīsi. Dari labi sev." Ja panākumu atslēga ir statuss citu cilvēku acīs, tad tas nekad nebūs sasniedzams. Pats cilvēks ir visu lietu mērs, tāpēc ir jāmeklē veids, kā atrast harmoniju ar savu būtību, lai dzīvi būtu vērts dzīvot.

Nobeigumā, pozitīvāks veids, kā paskatīties uz izaugsmi, ir caur sasniedzamu mērķu prizmu, jo tie neraisa depresijas sajūtu, kas var rasties, nespējot sasniegt pārāk lielus mērķus. Šis ceļš ir saistīts ar rūpēm par savu labklājību.

Rūpes padara vīrieti stiprāku. Ar vēsturi, kas stiepjas 60 gadu garumā, mēs esam redzējuši vīrišķības attīstības atklāšanos. No kampaņām līdz produktiem Dove Men+Care svin moderno vīrišķību un demonstrē, ka īsts spēks prasa rūpes.

* Dati balstīti uz aptauju, kas veikta Dove Latvija Facebook lapā 9.04.2021.-16.04.2021. Respondentu skaits 233 vīrieši.

Lasītākais šodien
Top raksti
Uz augšu