Jelgavas novada pašvaldībai būs jāskaidrojas par plānu atsavināt sadārdzinātu īpašumu

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs. FOTO: Zane Bitere/LETA

Jelgavas novada pašvaldībai būs jāsniedz skaidrojumi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM) saistībā ar ieceri atsavināt "Lielvircavas kultūras namu" un "Lielvircavas dzirnavas", kuru kopējās izmaksas mērāmas 500 000 eiro, taču īpašumu kopējā tirgus vērtība noteikta 3,67 reizes mazāka.

Kā informēja VARAM, pašvaldības dome plāno lemt par nekustamo īpašumu iegādi par summu 500 000 eiro. Savukārt ministrijas rīcībā esoša informācija liecina, ka saskaņā ar SIA "VCG Ekspertu grupa" 2021.gadā veikto tirgus vērtības aprēķinu "Lielvircavas kultūras nama" nekustamā īpašuma tirgus vērtība noapaļojot ir 111 600 eiro.

Saskaņā ar Kultūras darba organizācijas izvērtējumu Platones pagastā, kas veikts, pamatojoties uz Jelgavas novada domes priekšsēdētāja rīkojumu, nekustamā īpašuma "Lielvircavas dzirnavas" vērtība 2021.gadā noteikta 24 600 eiro apmērā. Kopā nekustamo īpašumu tirgus vērtība 2021.gadā ir 136 200 eiro, kas ir par 363 800 eiro jeb 3,67 reizes mazāka, nekā SIA "Lielvircava AGRO" piedāvātā pārdošanas cena.

VARAM rīcībā nav informācijas, kas skaidrotu, kas veido starpību starp novērtētāja noteikto nekustamo īpašumu vērtību un īpašnieka piedāvāto pirkšanas summu. Tādēļ VARAM lūdz pašvaldību atlikt lēmuma pieņemšanu vai apturēt tā izpildi, ja tas ir jau pieņemts, un līdz 2021.gada 1.jūlijam sniegt ministrijai skaidrojumu, kāpēc pašvaldības dome plāno lemt iegādāties nekustamos īpašumus par SIA "Lielvircava AGRO" noteikto pirkšanas summu.

Tāpat ministrija lūdz iesniegt dokumentus un citu pašvaldības rīcībā esošu informāciju, kas ir bijusi par pamatu šāda lēmuma pieņemšanai.

Kā šodien ziņo Latvijas Radio, minētie īpašumi piederot lielzemniekam Uldim Antīpinam. Abās ēkās par domes nomas maksu talantus attīsta vietējie pašdarbnieku kolektīvi. Savukārt Antīpinu un ilggadējo Jelgavas novada domes priekšsēdi Ziedoni Cauni (LZS) saistot sena draudzība un jau iepriekš dome esot mēģinājusi šos īpašumus nopirkt.

Par iecerēto darījumu iepriekš aizrādījumus no valsts Jelgavas novads izpelnījās arī tāpēc, ka pašam naudas pirkumam nebija, un dome prasīja aizdevumu. Tagad lēmumprojekts paredz, ka 200 000 eiro dome samaksā mēneša laikā, bet vēl 300 000 eiro - līdz nākamā gada vidum. Vecā sasaukuma domes sēde par to iecerēta 30.jūnijā, dienu pirms jaunievēlēto domju pirmās sēdes.

Uz augšu
Back