/nginx/o/2025/05/16/16848469t1haf52.jpg)
Pārcilājot prātā lielo tehnoloģiju uzņēmumu produkciju, grūti iedomāties kādu, kurš ar viedpulksteņu dizainu eksperimentējis dedzīgāk nekā Huawei. Teju katru gadu āzieši apspēlējuši kādu jaunu tematiku vai ienesuši ierīču ārienē uzmanību piesaistošus elementus. Šajā ziņā neliek vilties arī nupat, 15. maijā prezentētais Watch 5.
Viedais laikrādis ieguvis piemīlīgi gludas, noapaļotas formas, un krasi atšķiras no rudenī iepazītā Watch GT 5, kam dizaineri bija piešķīruši astoņstūra formu.
Jaunajā Watch 5 sfērisks safīra stikls organiski saplūst ar noapaļoto korpusu, piešķirot simpātisku un vienlaikus dārgu izskatu.
Piemīlīgs izskats
Šoreiz Huawei atteicies no iepriekšējos gados redzētā ierīču dalījuma dzimumos. Vairs nav izteikti maskulīns un izteikti sievišķīgs modelis, bet gan viens, ar kuru mēģināts trāpīt pa abu dzimumu vēlmēm. Acīmredzot tādēļ arī priekšroka dota maigām, noapaļotām formām nevis robustiem «vaibstiem». Izmēru izvēle gan ir saglabāta, un modeļu komplektācijā var nolasīt pielāgošanos potenciālo auditoriju vēlmēm. Lielākais, 46 milimetru modelis tiek komplektēts ar sudrabotu titāna sprādzi, kā arī brūnu un violetu mākslīgās ādas, vai melnu gumijotu fluoroelastomēra siksniņu. Mazākā, 42 mm versija ir veidota no nerūsējoša tērauda un pieejama ar zeltītu sprādzi, bēšu vai baltu mākslīgās ādas, kā arī gaiši zaļu fluoroelastomēra siksniņu. Lielākais modelis ir par nepilnu milimetru biezāks un nedaudz smagāks.
Atkarībā no izmēra un komplektācijas pulkstenis sver no 48 līdz 63 gramiem.
TVNET bija ticis pie elitārākā produkta ar aviācijas līmeņa titāna sakausējuma korpusu un tāda pat materiāla sprādzi, un jāsaka, ka šis modelis ir patiešām pārliecinošs.
/nginx/o/2025/05/16/16848467t1ha4fa.jpg)
Dizains ir prasmīgi veidots un pārdomāts. Sprādze ir noņemama un nomaināma, tomēr tā pulksteņa korpusā ielaista tā, ka Watch 5 izskatās pēc viengabala ierīces. Iepriecināja arī tas, cik cieši sprādze pieguļ pie plaukstas locītavas. Tas panākts, savienojot virtenē nelielas daļas. Tādējādi konstrukcija kļuvusi ļoti lokana un teju piesūcas ādai, pieņemot rokas formu.
Ja parasti pulksteņi ar metāla sprādzi šļūkā pa roku šurpu turpu, tad Watch 5 izmēģinājumu laikā rāmi «gulēja» uz dominējošās rokas pat basketbola metienu treniņā.
/nginx/o/2025/05/16/16848462t1h2385.jpg)
Otra patīkamā lieta ir vieglums. Metālu izmantošana tradicionāli nozīmējusi masīvu, smagu korpusu, taču šo 58 gramus «smago» Watch 5 uz rokas tikpat kā nejūt. Līdz ar to tas netraucē arī nakts miegu un var darīt savu tumsas darbu – monitorēt gulēšanas kvalitāti.
Viens pieskāriens mērījumiem
Jauna forma nebūt nav vienīgās izmaiņas. Patiesībā redzamākais jaunums ir jauns sensoru bloks korpusa labajā malā starp apaļo rotējošo «kroni» un sporta funkciju izsaukšanas pogu.
Par X-TAP nodēvētais bloks apvieno trīs svarīgus sensorus. Pirmais atpazīst pirksta pieskārienu, otrs veic mērījumus elektrokardiogrammas pierakstam, bet trešais vēro asins kustību asinsvados. Visi kopā tie veic jau iepriekšējās paaudzes modelī iepazīto veselības novērtējumu. Proti,
pusminūti paturot pirksta galu pie sensora, tiek savākti 9 svarīgi mērījumi, ieskaitot skābekļa piesātinājumu asinīs un artēriju elastīgumu.
Mērījuma noslēgumā trīsreiz izteiksmīgi ieklepojoties, pulkstenis novērtē arī elpceļu stāvokli. Visa informācija zibenīgi tiek apkopota un piedāvāta koncentrētā pārskatā turpat 1,5 collu AMOLED ekrānā ar respektablu 466x466 pikseļu izšķirtspēju. Starp citu, ekrāns var padižoties ar 3000 nitu maksimālo spilgtumu, kas nozīmē, ka to ļoti labi var saredzēt pat spožā saulē.
/nginx/o/2025/05/16/16848469t1haf52.jpg)
Atgriežoties pie X-TAP jāatgādina, ka iepriekš sensori bija iestrādāti metāla pogā. Tagad tie ir atsevišķā blokā, ko klāj stikls, un ražotājs apgalvo, ka šāda konstrukcija ļāvusi uzlabot signāla kvalitāti 10-50 reižu. Tas tieši atsaucas uz mērījumu precizitāti. Pozitīvi vērtējams arī pārdomātais mērījumu aktivizēšanas process. Rādītājpirksts vienkārši jāpieliek pie sensora un jāpatur 3 sekundes. Lietotne atveras un sāk mērīt. Nevajag tērēt laiku, izvēlnē meklējot nepieciešamo lietotni.
Interesanti, ka X-TAP paredzēts arī datorspēļu vadīšanai.
Līdz šim gan «geimings» nelielajos pulksteņu ekrānos nav aizrāvis lietotājus. Būs interesanti pavērot, vai jaunā iespēja iekustinās izstrādātājus izdomāt tieši pulksteņiem pielāgotas spēles.
Komandas, neaiztiekot ekrānu
Vēl viens interesants jauninājums ir žestu vadība. Proti, Watch 5 spēj pieņemt lietotāja komandas, pat ja tas neaiztiek skārienekrānu. Piedāvājumā ir divi komandu varianti. Pirmais ir divreiz uzsist ar īkšķi pa rādītājpirkstu, lai apstiprinātu komandu. Šādi var atbildēt uz ienākošo telefona zvanu, likt piesaistītā Huawei tālruņa kamerai uzņemt fotoattēlu vai vadīt mūzikas atskaņotāju. Otrs ir paslidināt īkšķi gar rādītājpirkstu, tādejādi pārvietojoties pa atsevišķu lietotņu izvēlni. Jāsaka, ka funkcija darbojas pat negaidīti labi. Fotokamera noreaģēja uz katru pirkstu dubultsitienu, sniedzot iespēju ērti veikt ģimenes foto no attāluma.
Nav pat jānolaiž skatienu uz pulksteņa ekrānu. Arī pārvietošanās pa mūzikas atskaņotāja izvēlni notiek visnotaļ atsaucīgi.
Ievērības cienīgs ir fakts, ka Watch 5 var izmantot arī bez tiešas piesaistītā viedtālruņa klātbūtnes.
Tas atbalsta eSIM funkciju, tādēļ vasarā tālruni droši varēs atstāt mājās un doties skriet vai peldēt tikai ar pulksteni uz rokas. Tajā pat ir iestrādāta pilna digitālā qwerty klaviatūra, lai rakstītu atbildes uz ziņojumiem.
Par citām veselības uzraudzības un fizisko aktivitāšu funkcijām pat īpaši nav ko piebilst. Watch 5 ir viss, kas jau aprakstīts iepriekšējos modeļos – pulsa mērītājs, soļu skaitītājs, stresa indikators, ādas temperatūras rādītājs.
/nginx/o/2025/05/16/16848465t1h1e90.jpg)
Pulkstenis atpazīst vairāk nekā 100 sporta veidus un ar to uz rokas var pat nirt 50 metrus dziļi ūdenī. Vārdu sakot, viss, ko sagaidām no augstas klases viedtālruņa. Pat baterijas darbības laiks atbilst tam, ko esam pieraduši saņemt no šī zīmola.
Mūsu rīcībā pabijušais modelis normālā režīmā ar vienu uzlādi darbojas 4-7 dienas, bet enerģijas taupīšanas – līdz 11 dienām.
Būtiskākā atšķirība starp abiem ir tāda, ka enerģijas taupīšana atvieno mobilo un Wi-Fi tīklu, kā arī neveic veselības novērtējumu. Tātad, ja nelietojat pulksteni eSIM režīmā, tad droši var izvēlēties otro un dažas reizes dienā pārslēgties uz standarta režīmu, lai pārbaudītu veselības stāvokli.
Pievilcīga izvēle
Huawei Watch 5 izskatās pēc visnotaļ saprātīgas izvēles lietotājiem, kuri novērtē gaumīgu dizainu un plašu funkcionalitāti.
Vēl jo iekārojamāku to padara saderība gan ar Android, gan iOS ierīcēm, eSIM režīms un baterijas darbības laiks, kādu spēj piedāvāt tikai retais viedtālrunis.
Savukārt vecāku Huawei pulksteņu īpašnieki noteikti novērtēs X-TAP pienesumu.
Šeit aprakstītā, dārgākā titāna versija maksā 649 eiro, taču melnas krāsas 46 mm vai baltais 42 mm modelis ar nerūsējoša tērauda korpusu iegūstams jau krietni lētāk – par 449 eiro.
Raksts tapis sadarbībā ar Huawei Latvija.