Turklāt kompānija, tāpat kā pārējā industrija, saskārās ar mikroshēmu trūkumu – spēļu cienītāji nevarēja iegādāties jaunas spēļu ierīces, kas negatīvi atsaucās uz visu spēļu industriju.
7. “Aerion Supersonic” slēgšana
Amerikāņu uzņēmums “Aerion Supersonic” plānoja ražot biznesa lidmašīnas, kuras lidos bez trokšņa un teju divas reizes ātrāk nekā komerclidmašīnas. Pirmo lidmašīnu AS2 bija plānots pabeigt līdz 2024. gadam, lai jau no 2026. gada ar to varētu sniegt komercpakalpojumus. Vienas lidmašīnas vērtība būtu bijusi ap 120 miljoniem dolāru. Maijā uzņēmums paziņoja par darbības beigšanu finansējuma trūkuma dēļ, bet septembrī pārdošanā nonāca visi kompānijas aktīvi.
“Aerion Supersonic” tika dibināta 2004. gadā, kad nozares profesionāļi apvienoja spēkus ar miljardieri Robertu Basu. Likās, ka uzņēmumam ir labākās izredzes starp kompānijām, kas izstrādāja jaunas virsskaņas ātruma lidmašīnas. Tomēr 17 gadu darbības laikā “Aerion” neizdevās uzbūvēt nevienu reālu lidmašīnu, lai gan tika izstrādāts 10-vietīgas virsskaņas pasažieru lidmašīnas AS2 makets.
Amerikāņu “Forbes” raksta, ka “Aerion Supersonic” ir jābūt kā piemēram visiem jaunuzņēmumiem, kas strādā pie virsskaņas ātruma lidmašīnām – tā ir ļoti dārga iecere un cerēt uz ātru investīciju atpelnīšanu īsā laika posmā nav vērts.
8. “Salzburg Schokolade” bankrots
Austrijas uzņēmums “Salzburg Schokolade” ražoja slavenās konfektes “Mocarts” un citus saldumus, bet novembrī tika paziņots par bankrotu. Kompānija ļoti cieta no pandēmijas, jo iepriekš šī uzņēmuma produkcija tika pārdota galvenokārt kā suvenīri tūristiem, bet, kā zināms, tūrisms šajā laikā piedzīvo ne to vieglāko periodu. Uzņēmuma vadība izteica cerību, ka darbu izdosies turpināt, taču zemo pārdošanas rezultātu dēļ tas nebija iespējams. Uzņēmums nespēja rast līdzekļus, lai samaksātu darbiniekiem algas un izmaksātu Ziemassvētku prēmijas.