Jau ziņots, ka trešdien Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisija izskatīja LVM darbības pārskatu par pēdējiem četriem gadiem un turpmākās attīstības prioritātes.
Tāpat izskatīts jautājums par VK revīzijā sniegtā ieteikuma izpildi.
LETA jau vēstīja, ka 2020.gada jūnijā VK konstatēja, ka LVM, interpretējot tiesību normas atšķirīgi, nav ievērojusi Kapitāla daļu likumā atkarīgās kapitālsabiedrības valdes loceklim noteiktos ierobežojumus un palielinājusi atkarīgo kapitālsabiedrību valdes locekļa atlīdzību.
VK revīzijā, analizējot informāciju par kapitālsabiedrību valdes locekļiem pielīgto apdrošināšanu, konstatējusi, ka LVM valdes locekļiem tiek nodrošināta dzīvības apdrošināšana ar uzkrājuma veidošanu. LVM 2017.gada februārī noslēdza dzīvības apdrošināšanas ar uzkrājuma veidošanu līgumu uz piecu gadu termiņu - līdz 2022.gada februārim. Atbilstoši VK revidentu rīcībā esošajai informācijai par laiku no 2015.gada līdz 2017.gada februārim LVM veikusi iemaksas par četriem valdes locekļiem vairāk nekā 47 000 eiro apmērā. Savukārt līdz ar jauna līguma spēkā stāšanos laikā no 2017.gada marta līdz 2019.gada 30.aprīlim LVM veikusi iemaksas 84 000 eiro apmērā.
VK ieskatā, nav pieļaujama dzīvības apdrošināšanas ar uzkrājuma veidošanu pielīgšana un iemaksu veikšana uzkrājuma veidošanai valdes locekļiem no kapitālsabiedrību līdzekļiem, jo dzīvības apdrošināšana ar uzkrājuma veidošanu ir personas papildu finansiāls nodrošinājums, kas garantē valdes loceklim ienākumus nākotnē un neatbilst Kapitāla daļu likuma mērķim.
LVM toreiz skaidroja, ka 2017.gadā noslēgtais dzīvības apdrošināšanas līgums turpinās darboties līdz tā termiņa beigām, tas ir, līdz 2022.gada 21.februārim. "Beidzoties šim līguma termiņam, tiks ievērotas vadlīnijās sniegtās rekomendācijas," uzsvēra LVM, norādot, ka uzņēmuma valdes locekļiem nav izmaksāta likumā neparedzēta atlīdzība, kā arī ievērotas normatīvo aktu prasības un arī Pārresoru koordinācijas centra rekomendācijas.
Tāpat ziņots, ka LVM apgrozījums 2020.gadā bija 349,693 miljoni eiro, kas ir par 6,8% mazāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa saruka par 40,7% un bija 62,286 miljoni eiro.
LVM vienīgais īpašnieks ir valsts, bet akciju turētāja ir Zemkopības ministrija.
LVM apsaimnieko valstij piederošās meža zemes un ir otrs lielākais no valstij piederošajiem uzņēmumiem pēc apgrozījuma.
Kā liecina "Firmas.lv" publiskotā informācija, LVM valdē strādā tās priekšsēdētājs Melnis, kā arī Jānis Lapiņš, Gints Bumbieris un Edvīns Zakovics. Savukārt padomes priekšsēdētājs ir Beļskis, viņa vietnieks ir Aivars Tauriņš. Padomē strādā arī Rinalds Muciņš un Kaspars Ozoliņš.