"Luminor Bank": Trešdaļa Latvijas iedzīvotāju ir norūpējušies par finansiālo nodrošinājumu pensijas vecumā

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Zane Bitere / LETA

Latvijas iedzīvotāji nav pārliecināti par spēju sevi finansiāli nodrošināt vecumdienās, un trešdaļa jeb 32% pensijas vecumu sagaida ar bažām, jo zina, ka ienākumi nebūs pietiekami, liecina "Luminor Bank" veiktā aptauja.

Visvairāk par savu finansiālo stabilitāti norūpējušies aptaujātie virs 50 gadu vecuma. Tajā pašā laikā gandrīz puse jeb 44% aptaujāto līdz 40 gadiem par pensijas vecumu vēl nedomā vispār. Iedzīvotājus uztrauc arī veselības stāvoklis - katrs piektais norāda, ka pensijas vecumu sagaida ar neziņu, jo māc bažas par veselību.

"Luminor Bank" Pensiju produktu vadītāja Anželika Dobrovoļska informē, ka vairāk par finansiālo nodrošinājumu vecumdienās ir norūpējušās sievietes. Statistika liecina, ka sievietes joprojām saņem mazāku atalgojumu nekā vīrieši, strādājot līdzvērtīgos amatos. Arī paredzamais mūža ilgums sievietēm ir par gandrīz 10 gadiem ilgāks nekā vīriešiem.

Vislielāko paļāvību uz valsts pensiju sistēmu un bērnu vai radinieku atbalstu izteikuši aptaujātie vecumā virs 60 gadiem, jo, kā norāda "Luminor Bank", visticamāk jau šobrīd saņem atbalstu no tuviniekiem. Tikmēr jaunāki respondenti uz to gandrīz vispār nepaļaujas .

Lai aizvadītu sapņu vecumdienas, vairāk nekā puse aptaujāto vēlētos dzīvot savā privātmājā vai dzīvoklī un ceļot (56%). Kamēr savs īpašums svarīgs gados jaunākiem respondentiem, ceļošana svarīga visām vecuma grupām.

Iedzīvotājiem svarīgi arī pietiekami līdzekļi medicīnas pakalpojumiem un medikamentiem, lai varētu pienācīgi parūpēties par savu veselību. Aptuveni piektajai daļai ir svarīga spēja finansiāli atbalstīt arī savus bērnus un mazbērnus, kā arī apmeklēt kultūras pasākumus, kafejnīcas un citas izklaides vietas.

Saglabājoties augstam iedzīvotāju skaitam, kas par savu pensiju vēl nedomā, samazinās iespējas veidot uzkrājumus vecumdienām un laikus tām sagatavoties, piebilst bankas pārstāvji.

"Luminor Bank" aptauja veikta 2022.gada aprīlī sadarbībā ar pētījumu aģentūru "Norstat Latvia", aptaujājot 1008 respondentu vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu