Latvijas "Swedbank" vadīs Lauris Mencis

Lauris Mencis FOTO: Zane Bitere / LETA

Latvijas "Swedbank" padome bankas valdes priekšsēdētāja amatā apstiprinājusi līdzšinējo bankas valdes locekli un Uzņēmumu pārvaldes vadītāju Lauri Menci, informēja bankas pārstāvji.

Mencis pilda valdes priekšsēdētāja vietas izpildītāja pienākumus kopš 2022.gada janvāra, un pilntiesīgi stāsies amatā pēc Eiropas Centrālās bankas saskaņojuma.

Pērn decembrī pēc pavadītiem pieciem gadiem amatā Latvijas "Swedbank" valdes priekšsēdētāja amatu pameta Reinis Rubenis, kurš 2022.gada janvārī tika iecelts par vienas no lielākajām Kazahstānas bankām "ForteBank" valdes priekšsēdētāju.

Mencis "Swedbank Latvija" strādā vairāk nekā 20 gadu. Līdz šim viņš vadīja Uzņēmumu pārvaldi un gandrīz divus gadus bija arī "Swedbank" valdes loceklis. Karjeras laikā "Swedbank" Mencis vadījis dažādas bankas struktūrvienības - gan Starptautisko klientu apkalpošanas nodaļu, vēlāk Mazo un vidējo uzņēmumu apkalpošanas daļu, gan arī Lielo uzņēmumu apkalpošanas daļu.

"Swedbank" vadītājs Baltijā Jons Lidefelts uzsver, ka Mencis "ir sevi pierādījis kā augsta līmeņa profesionāli ar dziļām zināšanām par uzņēmējdarbības vidi un bankas lomu tautsaimniecības attīstībā. Viņš vienmēr strādājis saskaņā ar "Swedbank" redzējumu un vērtībām, kas vērstas uz kopējo ekonomikas un biznesa vides attīstību".

Bankas pārstāvji norāda, ka Mencis ir aktīvi iesaistījies dažādos sociālās atbildības projektos, kas saistīti ar uzņēmējdarbības veicināšanu, kā arī atbalstu dažādu skolēnu un jauniešu prasmju attīstīšanu. Tāpat viņš darbojas Latvijas Finanšu nozares asociācijā kā padomes loceklis.

Latvijas "Swedbank" vadības komandā darbu turpina valdes locekļi - Privātpersonu pārvaldes vadītājs Renārs Rūsis, Klientu servisa pārvaldes vadītājs Vadims Frolovs, Finanšu pārvaldes vadītāja Līga Šķendere, Risku pārvaldes vadītāja Latvijā Ruta Malacanova, Atbilstības kontroles vadītāja Gundega Genca un Finanšu noziegumu novēršanas pārvaldes vadītāja Karina Lindava. Tāpat vadības komandā darbojas arī Juridiskās pārvaldes vadītāja Agnese Garda, Personāla pārvaldes vadītāja Agita Jākobsone un Komunikācijas un ilgtspējas pārvaldes vadītāja Lolita Stašāne.

Pēc aktīvu apmēra "Swedbank" ir lielākā banka Latvijā.

Uz augšu
Back