Šrēders paziņo, ka neieņems amatu "Gazprom" direktoru padomē

LETA/DPA
Šrēders paziņo, ka neieņems amatu "Gazprom" direktoru padomē
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Bijušais Vācijas kanclers Gerhards Šrēders otrdien, 24. maijā, paziņoja, ka neieņems amatu Krievijas gāzes koncerna "Gazprom" direktoru padomē, kuram viņš ticis izvirzīts.

Šrēders sociālajā tīklā "Linkedin" raksta, ka jau sen teicis "Gazprom", ka nav ieinteresēts šajā amatā. "Es to jau esmu paziņojis kompānijai," paziņoja Šrēders.

Pagājušajā piektdienā cita Krievijas enerģētikas kompānija "Rosņeftj" paziņoja, ka Šrēders atstās uzņēmuma padomi.

Šrēders un gāzesvada uzņēmuma "Nord Stream 2 AG" ģenerāldirektors Matiass Varnigs informējuši uzņēmumu, ka vairs nav iespējams pagarināt viņu pilnvaras "Rosņeftj" padomē, norāda kompānija.

Berlīne ceturtdien paziņoja, ka Šrēders, kurš izpelnījies kritiku par ciešajām saitēm ar Krieviju, zaudēs vairākas bijušā kanclera privilēģijas.

78 gadus vecais Šrēders zaudēs bijušā kanclera biroju, bet varēs saglabāt pensiju un personīgo apsardzi. Šādu lēmumu ceturtdien pieņēmusi parlamenta budžeta komiteja.

Vācijas valdošā koalīcija, kurā lielākais partneris ir sociāldemokrāti (SPD), nolēma Šrēderam atņemt vairākas privilēģijas, jo viņš atteicies nosodīt Krievijas iebrukumu Ukrainā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu