Sabrukuma laiks
Lai ļautu MCOSM modelim darboties un izteikt prognozi, ir nepieciešams apzināt 30 dažādas vērtības, piemēram, katras iesaistītās puses sagatavotības līmeni, munīciju, mobilitāti, loģistiku, lēmumu pieņemšanu un citus. Tāpat nepieciešams objektīvi novērtēt situāciju un nezināmos faktorus, kā arī kļūdas iespējamību.
1940. gada maijā Francijas armija pieredzēja sabrukumu, lai gan pirms Otrā pasaules kara Francijas armija tika uzskatīta par vienu no spēcīgākajām Eiropā. Tāpat tika uzskatīts, ka Krievijas armija ir ļoti bīstama, it īpaši pēc 2008. gadā sāktajām reformām.
Carneckis, kurš iepriekš bijis ASV armijā, ar vieninieku novērtēja Krievijas armijas lēmumu pieņemšanas spējas. Tas izrādījās precīzs pareģojums, jo daudzi militārie analītiķi norāda, ka Krievijas lielākā kļūda pirmajā kara fāzē bija sākt uzbrukumu plašā frontes līnijā no vairākiem virzieniem.
Tāpat pastāv citi prognožu modeļi. Viena kategorija ir nosakošie modeļi – tas nozīmē, ka, ievadot vienus un tos pašus datus, ir iespējams iegūt faktiski vienādu prognozi. Otra kategorija ir varbūtības modeļi. Piemēram, var modelēt, cik liela ir iespējamība, ka snaiperis trāpīs savam mērķim, ņemot vērā, ka mērķis atrodas 600 metru attālumā, ir krēsla, mērķim ir bruņuveste un tas pārvietojas, bet snaiperis ir noguris, kā arī slikti sagatavots.
Šāda veida varbūtības tiek atspoguļotas ar procentiem, piemēram, norādot varbūtību, kāda būs, vai snaiperis netrāpīs mērķim, ievainos vai nogalinās mērķi.