Jeļena un viņas vīrs pieteicās uzturēšanās atļaujai Stambulā 19. decembrī, taču – arī viņiem pieteikums tika noraidīts.
“Tā nav traģēdija, bet ir skumji par dokumentiem iztērēto naudu. Tagad ir citas problēmas – mūsu tuvs draugs Alānijā vēlējās pagarināt savu uzturēšanās atļauju, taču viņam tika atteikts. Arī tas notiek bieži,” teica Jeļena. Viņai un viņas vīram bija jāsamaksā ap 800 dolāru, lai visi dokumenti tiktu sakārtoti. Sieviete atklāja, ka visbiežāk šādos gadījumos, ja dokumenti tiek kārtoti par maksu, uzturēšanās atļaujas tiek apstiprinātas.
Mārketinga speciālists Mihails kopā ar savu draudzeni arī saņēma uzturēšanās atļaujas atteikumu Stambulā. Viņš norāda, ka samaksājis advokātiem ap 200 dolāru, lai visi dokumenti tiktu sakārtoti. Cits Krievijas pilsonis samaksājis ap 340 dolāriem tulkam, kā arī par dokumentu sakārtošanu. Rezultātā – atteikums.
Ukrainas pilsonis Georgijs “Meduzai” atklājis, ka viņš nav dzirdējis, ka kādam no ukraiņiem būtu bijušas problēmas saņemt uzturēšanās atļaujas.
“Panika ir krievu vidū, jo viņi saņēma masveida atteikumus. Daudzi no viņiem gaida brīnumu no Turcijas varasiestādēm, bet citi meklē citas iespējas,” teica Georgijs.
Arī imigrācijas speciālists Šaulovs apstiprināja, ka pašlaik tikai Krievijas pilsoņiem ir problēmas ar uzturēšanās atļauju saņemšanu.
Lielais imigrantu pieplūdums Turcijā ir veicinājis inflāciju – cenas ir kāpušas visam, sākot ar pārtikas produktiem, beidzot ar nekustamā īpašuma cenām. Arī vietējo iedzīvotāju vidū ir radusies neapmierinātība. “Change.org” izveidota petīcija ar aicinājumu liegt īpašumu izīrēšanu ārzemniekiem. Petīcijas autori uzsver, ka Antālijā īpašumu cenas trīs gadu laikā ir teju desmitkāršojušās, un vietējie iedzīvotāji, it īpaši studenti, nespēj tikt pie jauniem mājokļiem. 23. janvārī petīciju bija parakstījuši ap 16 000 cilvēku.