Krievijas naftas miljardi iestrēguši Indijā: Maskava zaudē piekļuvi lielai naudai

TVNET | FINANCENET
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 10
Foto: AFP / Scanpix

Krievijas kompānijas ar lielām grūtībām spēj apmainīt rūpijas pret rubļiem. Ņemot vērā valūtu ierobežojumus, miljardiem Krievijas naftas dolāru faktiski ir iestrēguši Indijā. Krievija ir spiesta ik mēnesi uzkrāt līdz miljardam dolāru lielu summu rūpijās, kas vienkārši atrodas Indijas bankās, vēsta “Bloomberg”.

Tiek norādīts, ka šī nauda ir pierēķināma pārējiem Krievijas aktīviem 147 miljardu dolāru vērtībā, kas kopš kara sākuma ir palikuši ārzemēs. Rūpiju iztrūkums veidojas tāpēc, ka Krievijas nafta tiek piegādāta Indijai lielos apjomos, kamēr Indijas preču eksports uz Krieviju ir ļoti zemā līmenī.

Maskava gaida, ka rūpijas tiks uzkrātas kontos arī turpmāk, tādēļ pārrunas starp Indiju un Krieviju nonākušas strupceļā. Ņemot vērā “Bloomberg” aprēķinus, ik mēnesi Indijas bankās nonāk 2-3 miljardus dolāru vērtas rūpijas, kuras Krievija nevar izmantot.

Abas puses meklē variantus, kā risināt problēmas, tostarp apsverot pat Krievijas kompāniju aiziešanu no Indijas kapitāla tirgus.

Maskava jau sākotnēji ir bijusi pret šādu ieceri, taču tagad šis variants atkal tiek apsvērts, aģentūrai “Bloomberg” sacīja Indijas ierēdņi.

Vēl viens variants paredz uzkrāto rūpiju ieguldījumu Indijas infrastruktūrā apmaiņā pret kapitāldaļām Indijas uzņēmumos, kas veic infrastruktūras uzlabošanu.

Pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā imports no Krievijas uz Indiju pieaudzis aptuveni piecas reizes. Tajā pašā laikā Indijas preču eksports uz Krieviju ir samazinājies. Lielākā problēma ir tajā, ka vairākums darījumu joprojām tiek veikti dolāros, bet valūtas izmantošanas ierobežojumi apgrūtina situāciju.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 10

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu