Jautāts, vai ieroču piegādes Ukrainai ir saistītas iegūt Rietumu labvēlībai Kosovas jautājumā, Vučičs atbildēja, ka Belgrada izvēlas neitrālu ceļu, tomēr piebilda: “Es neesmu muļķis. Zinu, ka [Serbijas] ieroči var nonākt Ukrainā.”
Vučičs atzina, ka viņa valdībai nākas balansēt, tomēr palīdzēt Krievijai Serbija negrasās.
“Esam pievienojušies visām ANO rezolūcijām. Esam pievienojušies liegumam reeksportēt preces kā tehnoloģijas. Mēs negrasāmies būt reeksporta centrs Krievijai,” sacīja Vučičs.
Viņš gan nepaskaidroja, vai viņa valdība cīnīsies pret jau esošajiem paralēlā importa maršrutiem. Ņemot vērā Eiropas ekonomistu grupas pētījumu, Serbija ievērojami kāpinājusi importu no Eiropas Savienības, un palielinājies arī eksports uz Krieviju – it īpaši to preču grupā, uz ko attiecas sankcijas.
Tādēļ Serbija ierindota ceturtajā vietā potenciālo reeksporta centru sarakstā. Pirmajās vietās ir Turcija, Kazahstāna un Armēnija. Pēc kara sākuma un mobilizācijas 2022. gada rudenī uz Serbiju emigrēja tūkstošiem krievu, kurus piesaista serbu draudzīgā attieksme pret krieviem, kā arī plašās darba iespējas. Tāpat nacionālā aviokompānija “Air Serbia” ir vienīgā Eiropas lidsabiedrība, kas turpina lidot uz Krieviju.
Tomēr tagad ar Putinu Vučičs vairs nesazinās, lai gan agrāk ar Krievijas diktatoru sarunājās vismaz reizi trīs mēnešos.
“Aptuveni gadu vēlāk kontakti ar Kremli nepastāv. Belgradā gan ir uzņemti daži krievu ierēdņi, bet tā nekad agrāk nav bijis kā tagad,” teica Vučičs.