Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera izslēgs tos biedrus, kuri turpinās eksportu uz Krieviju (3)

TVNET/LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.
LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš. Foto: Evija Trifanova/LETA

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) padome atbalsta pieeju pārtraukt attiecības ar uzņēmumiem, kuri atteiksies pamest Krievijas tirgu, sacīja LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

Viņš sacīja, ka ceturtdienas LTRK padomes sēdē valdei tika uzdots apspriesties ar katru no biedriem, kas vēl turpina eksportēt uz Krieviju dažādas preces. Šajās sarunās ar uzņēmējiem tiks noteikts termiņš, kurā eksports uz Krieviju būtu jāpārtrauc, taču,

ja uzņēmums atteiksies to darīt vai nepildīs solījumus, tas no LTRK biedru sastāva tiks izslēgts.

Taujāts par to, vai jau patlaban ir aplēses par to, cik uzņēmumu varētu atstāt LTRK biedru sastāvu, Endziņš sacīja, ka līdzšinējās sarunas ar uzņēmumiem lielākoties bijušas pozitīvas, un tie uzņēmēji, ar kuriem apspriedies pats Endziņš, pauduši gatavību pamest Krievijas tirgu.

Vaicāts par tiem uzņēmumiem, kas eksportē uz Baltkrieviju, Endziņš sacīja, ka patlaban šis virziens netiek skarts.

TVNET jau vēstīja, ka ceturtdien notika LTRK padomes sēde, kurā organizācija vērtēja iespēju pārtraukt sadarbību ar uzņēmumiem, kuri eksportē uz Krieviju un Baltkrieviju.

Endziņš iepriekš aģentūrai LETA norādīja, ka patlaban LTRK biedru sastāvā ir 25 uzņēmumi, kas eksportē preces uz Krieviju un Baltkrieviju.

Tostarp astoņi uzņēmumi ir loģistikas kompānijas, piecas ir medicīnas un farmācijas kompānijas, divi ir tekstila uzņēmumi, divi pārtikas uzņēmumi, savukārt vēl astoņu uzņēmumu eksporta portfelis uz minētajām valstīm tiks precizēts sarunu gaitā.

"Kopumā LTRK ir vairāk nekā 2700 tiešo biedru. Minētie uzņēmumi ir pavisam maza daļa un neveido pat procentu," uzvēra Endziņš, piebilstot, ka atbilstoši LTRK statūtiem biedri no organizācijas var tikt izslēgti, ja tiek nodarīts kaitējums LTRK reputācijai.

LTRK ir uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies visu Latvijas reģionu un tautsaimniecības nozaru mikro, mazie, vidējie un lielie uzņēmumi. Kamerai kopumā ir apmēram 6000 biedru. LTRK ir Eiropas Tirdzniecības un rūpniecības kameru asociācijas un Starptautiskās Tirdzniecības palātas biedre.

Komentāri (3)CopyLinkedIn Draugiem X
Svarīgākais
Uz augšu