RUS
Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ķemeru sanatorijas rekonstrukciju «Arhiidea» pabeigs līdz 2017.gadam

BNS 8
Foto: Lita Krone / LETA

Ķemeru sanatorijas rekontrukciju iecerēts pabeigt līdz 2017.gadam, pastāstīja sanatorijas nākamā īpašnieka arhitektūras pakalpojumu uzņēmuma «Arhiidea» valdes priekšsēdētājs Ēriks Grūbe.

«Mūsu mērķis ir glābt šo ēku, kurā esam ieguldījuši daudz darba un kura, mūsuprāt, ir ļoti vērtīga, gan publiskā, gan personīgā skatījumā. (..) Iegādājoties šo īpašumu, mēs panāksim tā atjaunošanas sākšanu iespējami drīz», teica Grūbe.

Vienlaikus viņš norādīja, ka precīzs plānoto investīciju apmērs sanatorijas rekonstrukcijā varētu būt zināms pēc audita pabeigšanas.

Pēc Grūbes teiktā, «Arhiidea» partneris šajā darījumā ir «Park Hotel Ķemeri», kas nodrošinās investīcijas, savukārt «Arhiidea» rūpēsies par projektēšanas un rekonstrukcijas darbu īstenošanas jautājumiem.

Aģentūra BNS jau ziņoja, ka otrdien, 3.februārī, maksātnespējīgās kompānijas «Ominasis Latvia» kreditori apstiprināja Ķemeru sanatorijas nekustamā īpašuma pārdošanu «Arhiidea», kas ir «Ominasis Latvia» nodrošinātais kreditors. Sanatorijas pārdošanas cena ir atbilstoša pēdējās nenotikušās izsoles sākumcenai - 2,86 miljoni eiro.

Tāpat ziņots, ka Ķemeru sanatoriju iepriekš vairākkārt mēģināts izsolīt, tostarp pēdējā izsolē 2014.gada oktobrī par trim miljoniem eiro to nosolīja kompānija «Park Hotel Ķemeri». Nekustamā īpašuma un kustamās mantas izsoles sākumcena bija noteikta 2,9 miljonu eiro apmērā. Taču «Park Hotel Ķemeri» laikā nenorēķinājās par sanatorijas iegādi un tādējādi izsole tika atzīta par nenotikušu.

Jūrmalas pilsētas tiesa 2013.gada 1.martā pasludināja sanatorijas «Ķemeri» kompleksa īpašnieka «Ominasis Latvia» maksātnespējas procesu. «Ominasis Latvia» pieder vairāki īpašumi Jūrmalā, tostarp arī sanatorija «Ķemeri».

Kompānija «Arhiidea» ir izveidota 2003.gadā. Tās īpašnieki ir trīs Latvijas privātpersonas - Ēriks Grūbe (54%), Mārtiņš Hermansons (36%) un Toms Kokins (10%). 2013.gadā kompānija strādāja ar apgrozījumu 487,2 tūkstošu eiro apmērā un guva 106,6 tūkstošu eiro peļņu, liecina datubāzes «Lursoft» informācija.

Investīcijas
8 Komentāri