Trešdiena, 18. jūlijā Vārda dienas: Rozālija Roze
Foto: Ieva Makare/LETA

AS «Kesko Senukai Latvia» (iepriekš AS «Rautakesko») zaudējumi pērn bija 3,553 miljoni eiro, kas ir par gandrīz 75% vairāk nekā 2015.gadā, bet apgrozījums pērn bija 48,453 miljoni eiro, kas ir samazinājums par gandrīz 7%, liecina «Firmas.lv» informācija.

Uzņēmuma zaudējumi 2015.gadā bija 2,032 miljoni eiro, bet apgrozījums - 51,955 miljoni eiro.

Vadības ziņojumā teikts, ka pagājušajā gadā veiktas aktivitātes uzņēmuma darbības uzlabošanai un optimizācijai. Pērn veikta uzņēmuma darbības sinhronizēšana saistībā ar «Kesko» vienošanos par uzņēmējdarbības centralizēšanu Baltijā būvmateriālu un mājokļu labiekārtošanas jomā. Tāpat pērn sākts kategoriju vadības centralizēšanas projekts.

Pagājušajā gadā arī sākta bijušo «K-rauta» veikalu pārveide par «K Senukai». Šis process turpinās arī šogad. Tāpat šogad paredzēts uzlabot procesu efektivitāti, pastiprinātu uzmanību pievēršot pārdošanas koncepcijai, preču piedāvājumam un cenas pozicionēšanai, lai nodrošinātu tirgus daļu pieaugumu un pārdošanas apjomu maksimizēšanu, kā arī rentabilitātes uzlabošanu, norādīts ziņojumā.

Iepriekš jau vēstīts, ka «Kesko Senukai» pagājušā gada aprīlī no Skandināvijas akcionāra «Kesko Group» pārņēma astoņu «K-rauta» veikalu Latvijā un astoņu Igaunijas veikalu tīkla pārvaldi. Uzņēmumi turpmāk Baltijas valstīs darbosies ar vienotu nosaukumu - bijušais «Rautakesko» Latvijā ir pārdēvēts par «Kesko Senukai Latvia», Igaunijas kompānija kļuvusi par «Kesko Senukai Estonia», bet Lietuvā darbosies «Kesko Senukai Lithuania».

«Kesko» ir tirdzniecības uzņēmumu grupa ar 20 mazumtirdzniecības ķēdēm, piemēram, «K-rauta», «Rautia», «Byggmakker», «Konekesko», «Senukai», «Asko», «Sotka», «Citymarket», «Anttila», «Intersport». «Kesko» grupas uzņēmumi darbojas astoņās valstīs - Somijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Igaunijā, Latvijā, Lietuvā, Krievijā un Baltkrievijā.

«Kesko Senukai Latvia» iekļauts «Kesko» grupā, kas Baltijas jūras reģionā aptver vairāk nekā 2000 vienota tīkla veikalu. «Kesko» koncernā Latvijā ietilpst tādi uzņēmumi kā «Senukų prekybos centras», SIA «Konekesko Latvija», SIA «Daugavkrasts M», SIA «Kesko Real Estate Latvia», SIA «K Prof», SIA «K-rauta», SIA «Mežciems Real Estates», SIA «Polo LS», SIA «TP Real Estate», «Konekesko Oy», «VV-Auto Group Oy», «Konkekesko Lietuva UAB», «Konekesko Eesti AS», SIA «Baltic RED», UAB «Mokilizingas».

«Kesko Senukai» pārvaldītajā mazumtirdzniecības tīklā ietilpst 101 veikals Baltijas valstīs un 20 OMA veikali Baltkrievijā. 2015.gadā «Kesko Senukai» tīkla kopējais apgrozījums veidoja 583 miljonus eiro, bet līdz 2020.gadam plānots sasniegt apgrozījumu viena miljarda apmērā. Nākamo septiņu gadu laikā «Kesko Group» plāno ieguldīt vairāk nekā 100 miljonus eiro veikalu atvēršanai Lietuvā, Latvijā, Igaunijā un Baltkrievijā.

© TVNET. Visas tiesības paturētas