RUS
Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Reirs: Pensionāriem ir jāsaņem piemaksa no viņu bērnu sociālās apdrošināšanas iemaksām

LETA 1
Labklājības ministrs Jānis Reirs | Foto: Evija Trifanova / LETA

Pensionāriem papildus jau esošajām pensijām ir jāsaņem 1% no bērnu samaksātajiem nodokļiem, šāda sistēma veicinās gan nodokļu maksāšanu, gan paaudžu solidaritāti, šodien notikušajā Demogrāfisko lietu padomes sēdē pauda labklājības ministrs Jānis Reirs (V).

Reira priekšlikums paredz, ka 1% no valsts sociālās apdrošināšanas iemaksām, kas tiek novirzītas pensiju apdrošināšanai, tiks papildus samaksāts katra nodokļu maksātāja vecākiem - pensionāriem.

Ir svarīgi vēlreiz parādīt, ka tie, kas godprātīgi vispārējā režīmā maksā nodokļus, ir ieguvēji - šoreiz tiešā veidā sniedzot atbalstu vecākiem - pensionāriem. Turklāt šādi netiks palielināts nodokļu slogs, uzsvēra Reirs.

Piemēram, ja algas apmērs ir 500 eiro, tad vecākiem novirzītais 1% būtu pieci eiro mēnesī. Ja šo summu saņems abi vecāki, tad tā tiks sadalīta uz pusēm, skaidroja ministrs.

Šādu atbalstu saviem vecākiem sniegtu tikai tie bērni, kuri nodokļus maksā vispārējā režīmā ar likmi 34,09%. Turklāt, jo vairāk ir bērnu, kas maksā nodokļus Latvijā, jo lielāku pensijas piemaksu saņems vecāki, skaidroja ministrs.

Šī priekšlikuma īstenošanai Labklājības ministrija veidos darba grupu, iesaistot pēc iespējas plašāku sabiedrības pārstāvniecību, jo ir nepieciešams rūpīgi izsvērt tiesiskos, ekonomiskos un sociālos aspektus, kā arī ar administrēšanu saistītus jautājumus. Plānots, ka darba grupa sāks darbu jau šogad un priekšlikumus izstrādās līdz 2018.gada jūlijam, uzsvēra Reirs.

Jānis Reirs
1 Komentāri