Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Google izbeidz konkurenci kropļojošo praksi iepirkumu salīdzināšanas pakalpojumos

Foto: REUTERS/Scanpix

ASV tehnoloģiju kompānija «Google» paziņojusi, ka savam iepirkumu salīdzināšanas pakalpojumam noteiks tādus pašus noteikumus kā konkurentiem, tādējādi ievērojot Eiropas Komisijas (EK) noteiktās prasības un izvairoties no jauna naudassoda.

EK jūnijā par konkurences pārkāpumiem saistībā ar tiešsaistes iepirkšanās pakalpojumu «Google» noteica rekordlielu sodu - 2,42 miljardus eiro.

EK noteica 90 dienas, kuru laikā «Google» bija jāizbeidz konkurenci kropļojošā prakse, vai arī tai draudēja sods līdz 5% no māteskompānijas «Alphabet» vidējā globālā apgrozījuma.

«Google» trešdien pavēstīja, ka, lai nodrošinātu godīgumu, struktūrvienība «Google Shopping» tiks atdalīta no uzņēmuma un tai arī būs jāpiedalās izsolē par vietu meklējumu rezultātos, tāpat kā konkurentiem.

Šis izmaiņas spēkā stājas ceturtdien un attieksies tikai uz Eiropu.

Jūnijā piemērojot naudassodu, EK norādīja, ka tai ir aizdomas, ka «Google» meklējumu rezultātos ir prioritāte savas kompānijas pakalpojumiem, lai gan citu pakalpojumu piedāvājums, iespējams, ir labāks.

Pakalpojums «Google Shopping», kas ar dažādiem nosaukumiem tirgū ir kopš 2004.gada, ļauj klientiem salīdzināt produktus un cenas tiešsaistē un atrast dažādus piedāvājumus no tiešsaistes mazumtirgotājiem, kā arī starpniekiem. EK secināja, ka «Google» meklētājā šī pakalpojuma rezultāti klientiem tiek parādīti prioritāri, savukārt konkurējošu tāda veida pakalpojumu rezultāti ir redzami krietni zemāk.

«Google» gan uzstāja, ka mēģina noformēt savus meklējumu rezultātus tā, lai klientiem būtu vieglāk atrast meklēto.

0 Komentāri