Informācijas centrs imigrantiem sniedzis atbalstu 75 valstu pilsoņiem

LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Ieva Makare / LETA

Informācijas centrs imigrantiem savas darbības 15 mēnešos sniedzis bezmaksas konsultācijas personām no 75 valstīm, informēja centra pārstāve Rasa Saliņa.

Visbiežāk bezmaksas konsultācijas tika sniegtas Krievijas, Sīrijas, Ukrainas, Ķīnas, Indijas, Baltkrievijas, Turcijas, Pakistānas, Irākas, Uzbekistānas, Afganistānas un Tadžikistānas pilsoņiem.

Saliņa norādīja, ka centrs nedaudz vairāk nekā gada laika organizējis dažādas daudzpusīgas informatīvas un izglītojošas aktivitātes.

Saliņa pavēstīja, ka kopš pagājušā gada maija centrā atbalstu saņēmušas 1878 personas, tostarp Rīgā - 1133, Liepājā - 325, Jelgavā - 155, Daugavpilī - 139 un Cēsīs - 126. Kopumā sniegtas 2818 konsultācijas par dažādiem juridiskiem un sociāliem jautājumiem. Visbiežāk jeb 56% gadījumu klienti izvēlējušies konsultācijas saņemt klātienē, savukārt pārējos gadījumos - ar tālruņa starpniecību un elektroniski. Nereti tika izmantota iespēja konsultācijas saņemt atkārtoti, piebilda Saliņa.

Klientu konsultanti informē, ka visbiežāk ārvalstu pilsoņi interesējušies par uzturēšanās atļaujām, nodarbinātības un biznesa iespējām Latvijā, ģimenes bieži konsultējušās par izglītības iespējām bērniem.

Centrā pieejamas arī psihologa konsultācijas, un šo pakalpojumu līdz šim klienti izmantojuši 81 reizi. Kvalitatīvu saziņu ar centra klientiem palīdz nodrošināt 31 tulks vai valodu zinātājs ar tādu valodu prasmēm kā dari, farsi, puštu, urdu, arābu, franču, tadžiku, kurdu, pundžabi, ķīniešu, turku, uzbeku, hindi, spāņu, tamilu, bengāļu, vjetnamiešu, armēņu.

Pēc Saliņas paustā, tulku pakalpojumi tiek nodrošināti ne tikai klientu saziņai ar centra konsultantiem, bet pieejami arī speciālistiem, kas strādā ar ārvalstniekiem. Līdz šim aktīvi tulkošanas pakalpojumus savā darbībā izmantojušas dažādas valsts pārvaldes institūcijas, vairāku pašvaldību sociālie dienesti, krīžu centri, izglītības un veselības aprūpes iestādes, bankas un darba devēji. Kopumā pakalpojums nodrošināts 1400 reizes 776 klientiem.

Profesionāls atbalsts darbam ar trešo valstu pilsoņiem sniegts arī 333 dažādu jomu speciālistiem, tostarp sociālajiem darbiniekiem, uzņēmumu un nevalstisko organizāciju (NVO) vadītājiem, bibliotekāriem, bāriņtiesu un izglītības iestāžu darbiniekiem. «Lai stiprinātu pilsonisko sabiedrību un veidotu labvēlīgu un atvērtu vidi biedrībām un nodibinājumiem darbā ar imigrantiem, tiek attīstīta NVO Dialoga platforma, kurā šobrīd ir iesaistījušās 19 integrācijas jomā aktīvās nevalstiskās organizācijas. Liepājā, Rīgā un Daugavpilī ir organizētas arī īpašas informatīvās dienās, kurās ārvalstniekiem tika nodrošināta iespēja uzzināt par tiem pieejamiem informatīviem un praktiski izmantojamiem resursiem,» stāstīja Saliņa.

Tāpat, pēc viņas sniegtās informācijas, nozīmīgu ieguldījumu aktivitāšu organizēšanā snieguši brīvprātīgie, kuri iesaistījušies centra darbībā. Kopumā dažādos Latvijas reģionos viņi īstenojuši 39 informatīvus un saliedējošus pasākumus, tostarp dažādu tautu kultūras vakarus.

Vienlaikus sabiedrības izpratnes paaugstināšanai par migrācijas tēmu tika organizēti informatīvie sižeti, raksti presē, izglītojoši semināri un vebināri par migrācijas tēmām, kā arī īstenotas divas starptautiskas konferences.

Centra pārstāvji aicina Latvijā dzīvojošos ārvalstniekus un speciālistus, kuri strādā ar šo mērķa grupu, izmantot juristu un konsultantu sniegtās bezmaksas konsultācijas un klātienē, elektroniski vai telefoniski saņemt atbildes uz dažādiem sociāliem un juridiskiem jautājumiem. Mājaslapā «www.integration.lv» iespējams iegūt atbildes uz dažādiem praktiskiem jautājumiem un iegūt aktuālu informāciju par latviešu valodas apguves un integrācijas kursiem, kā arī par pasākumiem, kurus rīko dažādas organizācijas no visas Latvijas.

Centrs vairāk nekā gadu darbojas Rīgā un četros Latvijas reģionos - Liepājā, Jelgavā, Daugavpilī un Cēsīs. Centrs sniedz informāciju un atbalstu dažādu tautību cilvēkiem, kuri ieradušies Latvijā no valstīm ārpus Eiropas Savienības (ES), kā arī speciālistiem, kuri strādā ar ieceļotājiem. Centra darbību nodrošina un attīsta biedrība «Patvērums «Drošā māja«».

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu