S, 20.08.2022.

Ugunsgrēkā Ādažu poligonā deguši 770 hektāri; turpinās tā dzēšana

LETA
Ugunsgrēkā Ādažu poligonā deguši 770 hektāri; turpinās tā dzēšana
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls Foto: AP/Scanpix

Ugunsgrēkā, kas svētdien izcēlās Ādažu poligonā, kopumā degusi 770 hektāru liela platība, turklāt joprojām turpinās tā dzēšana, informēja Valsts meža dienesta (VMD) meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks Zigmunds Jaunķiķis.

Viņš skaidroja, ka ir noteikta kopējā uzmērītā ugunsgrēka platība - 770 hektāri. Konkrētāks sadalījums, cik hektāru platībā dedzis pieaudzis mežs un cik hektāru platībā jaunaudzes, būs zināms vēlāk. Arī zaudējumi būs zināmi vēlāk.

Vienlaikus viņš piebilda, ka šodien liesmas ārpus ugunsgrēka lokalizācijas teritorijas nav izplatījušās un tiek veikti visi iespējamie pasākumi, lai tas nenotiktu.

«Ugunsgrēka dzēšanā iesaistīto cilvēku skaits nav samazināts, bet saglabājies tāds pats kā vakar. Darbi turpinās,» teica Jaunķiķis, prognozējot, ka pirms tumsas iestāšanās ugunsgrēku vēl nebūs izdevies nodzēst.

Kā ziņots, ugunsgrēks Ādažu poligonā izcēlies ap svētdienas pusdienlaiku. Tobrīd atsevišķos laukumos dega virsāji, sausā zāle un sūnas.

Neraugoties uz sākotnēji veiksmīgo ugunsgrēka lokalizēšanu, pirmdienas pēcpusdienā, palielinoties vējam, liesmas tomēr izlauzās ārpus ierobežotās teritorijas.

Ugunsgrēka likvidācijā piedalās VMD, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Nacionālie bruņotie spēki (NBS), sabiedroto karavīri, zemessargi, kā arī brīvprātīgie ugunsdzēsēji no Inčukalna brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības. Dzēšana notiek arī no NBS Gaisa spēku helikoptera, kurš vienā reizē speciālā maisā var uzņemt aptuveni trīs tonnas ūdens.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu