«Lufthansa» un «Air France» streiko: būtiski traucēta satiksme vairākās Eiropas lidostās

FOTO: AFP/SCANPIX

Vairāki desmiti tūkstoši pasažieru Eiropā otrdien saskārušies ar ceļošanas traucējumiem, jo aviosabiedrības «Lufthansa» un «Air France» skāruši streiki, kas ietekmējuši vairākas Eiropas lidostas.

Vācijas nacionālā aviokompānija «Lufthansa» bijusi spiesta atcelt 800 no ieplānotajiem 1600 lidojumiem, tostarp 58 tālos reisus, ņemot vērā Vācijas sabiedriskajā sektorā strādājošo, tostarp lidostas darbinieku, streiku, kas tiek rīkots no plkst.5 līdz plkst.18 (no plkst.6 līdz plkst.19 pēc Latvijas laika).

Otrdienas brīdinājuma streiks skāris Vācijas lielāko - Frankfurtes - lidostu, kā arī citas lidostas, tostarp Minhenes, Ķelnes/Bonnas un Brēmenes lidostas.

Arodbiedrība «Ver.di» vēsta, ka puse lidojumu Minhenes lidostā tikusi atcelta vai aizkavēta.

Tāpat šis streiks skāris ar bērnudārzus, atkritumu savācējus un slimnīcas. «Ver.di» pieprasa 6% algu pieaugumu aptuveni 2,3 miljoniem darbinieku dažādās valsts sektora nozarēs.

FOTO: AFP/Scanpix

Tikmēr Francijā gaisa satiksmi būtiski traucējis šīs valsts nacionālās aviokompānijas «Air France» darbinieku streiks, kura dēļ aviokompānija atcēlusi katru ceturto lidojumu.

Lidsabiedrības darbinieki jau rīkojuši streikus 22.februārī, 23.martā, 30.martā, 3.aprīlī un 8.aprīli, kā arī plāno streikot 17., 18., 23. un 24.aprīlī.

«Air France» darbinieki pieprasa atalgojuma palielināšanu par 6%. Arodbiedrības norādījušas, ka lidsabiedrībai 2017.gadā bijuši labi rezultāti, tāpēc labumu vajadzētu gūt arī darbiniekiem.

«Cik mums zināms un kā liecina publiski pieejamā informācija, streika galvenais iemesls ir darbinieku neapmierinātība ar algām. Tas atkārtoti pierāda, ka Eiropas aviopārvadājumu nozarē situācija joprojām pasliktinās,» norāda lidojumu kompensāciju pieprasījumu uzņēmuma «Skycop» izpilddirektors Marjus Stonkus. «Šodienas streiks ietekmēs ap 90 000 ceļotāju Eiropā. Ja aviokompānijas uzņemtos atbildību par savu rīcību un darba attiecību sakārtošanu ar saviem darbiniekiem, aviopasažieru kompensācijās būtu jāizmaksā ap 36 miljoniem eiro. Diemžēl šobrīd spēkā esošie likumi atbrīvo aviokompānijas no atbildības izmaksāt kompensācijas par streiku dēļ aizkavētiem vai atceltiem lidojumiem. Neraugoties uz to, pasažieriem, kuru lidojumu plānus ietekmējuši streiki, ir iespēja pieprasīt naudas atgriešanu, transporta un naktsmītņu kuponus.»

Uz augšu