Rīgas ostā aktīvajai kruīza sezonai šogad pieteiktas 84 kruīza kuģu vizītes

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Patlaban aktīvajai kruīza sezonai Rīgas ostā ir pieteiktas 84 kruīza kuģu vizītes, liecina Rīgas brīvostas pārvaldes apkopotā informācija par plānoto kruīza kuģu ienācienu skaitu 2018.gadā.

To vidū pieci kuģi Rīgu apmeklēs pirmo reizi, aģentūrai LETA pastāstīja brīvostas pārstāve Liene Ozola.

Viņa atzīmēja, ka pērn kopumā Rīgas ostu apmeklēja 28 dažādu kruīzu operatoru kuģi, 2016.gadā tas bija 21 operatora kuģis. Gandrīz puse jeb 41 no visiem Rīgas ostā ienākušajiem kruīza kuģiem pērn pārstāvēja dažādus ASV kruīza operatorus, savukārt lielākā daļa no pārējiem - Vācijas, Lielbritānijas un Itālijas kruīza kompānijas.

«Ik gadu Rīgā ar kruīza kuģiem ierodas tūristi no visas pasaules. Pagājušajā gadā galvaspilsētu ar kruīza kuģiem apmeklēja 120 dažādu valstu pārstāvju. Tūristi no ASV tradicionāli veido nozīmīgu daļu no visiem kruīza pasažieriem, turklāt pēdējo gadu laikā to skaits ir palielinājies, pērn kruīza skaita ziņā ierindojot ASV tūristus pirmajā vietā - 28%,» norādīja Ozola.

To veicinājuši pieci «Celebrity Silhouette», kas ir līdz šim lielākā Rīgas ostā apkalpotā kruīza kuģa ostas vesturē, ienācieni Rīgas ostā 2017.gadā, skaidroja Ozola.

Otro un trešo vietu ieņēma attiecīgi tūristi no Vācijas - 23,1% un Lielbritānijas - 10,4%. Tāpat pērn pieauga kruīza tūristu skaits no Somijas, Spānijas un Kanādas, bet vairāk nekā tūkstotis kruīza tūristu ieradās arī no Austrālijas, Francijas, Itālijas, Izraēlas, Krievijas, Šveices, Japānas un Meksikas, norādīja Ozola.

Aktīvā kruīzu sezona pērn ilga no aprīļa beigām līdz oktobra sākumam.

Kā ziņots, Rīgas ostā pagājušajā gadā apkalpoja 830 380 pasažieru, kas ir par 42,8% vairāk nekā 2016.gadā, liecina informācija ostas mājaslapā.

Tostarp ostā 2017.gadā apkalpoja 87 384 kruīza kuģu pasažierus, kas ir pieaugums par 22,4%.

Jau ziņots, ka no 2016.gada 12.decembra pasažieru prāmju satiksme uz Stokholmu (Zviedrija) notiek katru dienu tāpēc, ka līnijā atsāka kursēt «Tallink» prāmis «Romantika». Tāpat maršrutā turpina kursēt prāmis «Isabelle».

Rīgas ostā 2016.gadā apkalpoja 581 601 pasažieri, kas ir par 10,5% vairāk nekā 2015.gadā.

Rīgas brīvosta pēc pārkrauto kravu apmēra un arī apkalpoto pasažieru skaita ir lielākā osta Latvijā.

Uz augšu
Back