S, 13.08.2022.

«Vienotība» startam Saeimas vēlēšanās veidos jaunu politisko apvienību

LETA
«Vienotība» startam Saeimas vēlēšanās veidos jaunu politisko apvienību
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Partijas "Vienotības" vadītājs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens piedalās partijas "Vienotība" valdes sēdē
Partijas "Vienotības" vadītājs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens piedalās partijas "Vienotība" valdes sēdē Foto: Edijs Pālens/LETA

«Vienotība» mudina partijas ar līdzīgām vērtībām kopā startēt Saeimas vēlēšanās, veidojot jaunu politisko apvienību, šodien partijas domes sēdē sacīja «Vienotības» priekšsēdētājs Arvils Ašeradens.

Apvienība vēlēšanās startēs ar jaunu nosaukumu, bet par to, kāds tas būs, vēl ir jādiskutē ar partneriem, žurnālistiem skaidroja Ašeradens. Viņš uzsvēra, ka apvienības veidošana nenozīmēs partiju saplūšanu.

Ašeradens pauda, ka līdz šim «Vienotība» veikusi garu un atbildīgu ceļa posmu, bet tagad nonākusi punktā, kur lēmumi var būt izšķiroši gan partijai, gan Latvijai kopumā. Politiķis atskatījās uz līdz šim paveikto, uzsverot, ka «Vienotība» vadījusi valdību septiņus gadus, un šajā laikā ir gūti panākumi un pieļautas kļūdas. Vēlāk iestājusies stagnācija, tāpēc nepieciešams mainīties, lai atgūtu enerģiju un spēku. Šādas pārmaiņas jau notiek, akcentēja Ašeradens.

Pašlaik Latvijā politiskie spēki, kas pārstāv demokrātiskas vērtības, ir sašķeltas, piedāvājums ir sadrumstalots, un «Vienotība» mudina šos spēkus startēt vēlēšanās kopā, veidojot jaunu politisko apvienību. Vienojošais būs mērķis, vērtības un vīzija par Latviju, akcentēja «Vienotības» priekšsēdētājs. Ir jādomā valstiski, jāpārvar personīgas ambīcijas, sacīja Ašeradens, uzsverot, valsti nedrīkst izmainīt sīknaudā.

Sadarbību ar «Vienotību» šodien apliecināja vairākas reģionālās partijas - «Kuldīgas novadam», «Tukuma pilsētai un novadam», «Valmierai un Vidzemei». Šie politiskie spēki jau līdz šim sadarbojās ar «Vienotību». Šo partiju līderi piedalījās «Vienotības» domes sēdē un uzsvēra, ka plāno sadarboties ar šo politisko spēku.

Vienošanās par kopīgu startu ar partijām «Kuldīgas novadam», «Tukuma pilsētai un novadam», «Valmierai un Vidzemei» jau panākta. Sarunas par sadarbību notiks arī ar Vidzemes partiju, Latgales partiju, «Latvijas attīstībai», partiju «Kustība «Par!«», partiju «Progresīvie». Savukārt Latvijas Reģionu apvienība, Jaunā konservatīvā partija kopā ar «Vienotību» startēt neplāno.

«Vienotības» Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Hosams Abu Meri sacīja, ka «Vienotība» gaida arī citus sadarbības partnerus - gan reģionālās partijas, gan citus politiskus spēkus, gan arī indivīdus. Tomēr sadarbībai jābalstās uz līdzīgām vērtībām, akcentēja politiķis.

«Vienotība» aicina enerģiskus cilvēkus ar līdzīgām vērtībām strādāt kopā, un durvis ir atvērtas ikvienam, akcentēja Ašeradens.

«Vienotības» dome šodien turpinās diskutēt par šo piedāvājumu attiecībā uz startu Saeimas vēlēšanās, bet tas notiks sanāksmes slēgtajā daļā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu