Politologs: Gaidāmās Saeimas vēlēšanas būs izteikti reģionālas

LETA
Politologs: Gaidāmās Saeimas vēlēšanas būs izteikti reģionālas
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Politologs Filips Rajevskis
Politologs Filips Rajevskis Foto: Evija Trifanova/LETA

Rudenī gaidāmās 13.Saeimas vēlēšanas būs izteikti reģionālas, diskusijā «Latvijas vēlēšanu sistēmas izaicinājumi» sacīja sabiedrisko attiecību aģentūras «Mediju tilts» līdzīpašnieks politologs Filips Rajevskis.

Viņš pauda, ka partiju īstenotajās vēlēšanu kampaņās «nekādā veidā» neatspoguļojas problēmas, kas parādās pētījumos par sabiedrības dienaskārtību. Politologs skaidroja, ka pamatā tas saistīts ar to, ka katram vēlētājam ir atšķirīga izpratne un priekšstats par to, kas ir, piemēram, veselības aprūpes problēmas.

«Māksla, radot vēlēšanu programmu vai ziņu vēlētājiem, ir atšifrēt, ko zem katra jautājuma vēlētājs domā un kā viņš pats atkodē un sajūt šo problēmu,» sacīja eksperts.

Rajevska ieskatā vienotas vēlēšanu programmas izstrāde katrai no partijām ir liels izaicinājums, jo, ņemot vērā piecus vēlēšanu apgabalus, partijas katrā apgabalā kampaņā piedāvā kaut ko citu - to, kas aktuāls konkrētā vietā.

«Ar Rīgas programmu nevar uzvarēt Latgalē, un ar Zemgales programmu nevar uzvarēt Rīgā,» sacīja politologs.

Viņa ieskatā gaidāmās vēlēšanas būs izteikti reģionālas, proti, partijas īpaši akcentēs problēmas un aktualitātes katrā no apgabaliem, tajā arī balstot savus vēlēšanu solījumus. Rajevskis norādīja, ka, iespējams, būtu jāapsver nepieciešamība likt partijām iesniegt vēlēšanu programmu katram no vēlēšanu apgabaliem, lai politiskā spēka pozīcija būtu skaidrāka un saprotamāka visiem vēlētājiem.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu