Sesks: Vēl nav izslēgta iespēja potenciālajam investoram «Liepājas metalurgu» iegādāties pa daļām

Liepājas mērs Uldis Sesks FOTO: Ieva Čīka / LETA

AS «KVV Liepājas metalurgs» administratora lēmums par uzņēmuma pārdošanu izsolēs neizslēdz iespēju potenciālajam investoram iegādāties uzņēmumu pa daļām, šādu viedokli šorīt LTV «Rīta panorāmā» pauda Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks («Liepājas partija»).

Sesks gan pauda viedokli, ka stratēģiski tautsaimniecībai un pilsētai būtu labāk, ja uzņēmumu pārdotu kopumā, jo šādā gadījumā būtu reālākas cerības uzņēmuma darbību pilnībā atjaunot. Politiķis gan atzina, ka viņa rīcībā nav visas informācijas par argumentiem, kāpēc administrators pieņēmis tieši konkrēto lēmumu.

Liepājas mērs pieļāva iespēju, ka «Liepājas metalurga» teritorijā izveidosies vairākas ražotnes un izveidosies industriālais parks, kurā strādās kāds no bijušās rūpnīcas cehiem, kam pievienosies citi uzņēmumi.

Arī premjers Māris Kučinskis (ZZS) pauda nostāju, ka, lemjot par «Liepājas metalurga» īpašumu nākotni, nedrīkst mainīt sākotnējo mērķi - koncentrēties uz ražošanas atjaunošanu un darbavietu radīšanu, tāpēc kreditoriem kopā jāskatās, kā racionāli izmantot teritoriju un, iespējams, investoru piesaistīt uz kādu tās daļu.

Ja uz uzņēmumu skatoties tīri kā uz mantu un dzelžiem, «par lūžņu cenu» iegūt vairāk par 10 miljoniem eiro neesot īpašu cerību, bet citādāk ir, ja uz uzņēmumu skatās kā ražotni, vērtēja Ministru prezidents.

Cerības, ka Liepājā būs metalurģijas monstrs, ir zudušas, gan piebilda Kučinskis.

Kā ziņots, «KVV Liepājas metalurgs» maksātnespējas administrators Guntars Koris pieņēmis lēmumu uzņēmumam piederošo mantu pārdot vairākās izsolēs pa daļām.

Administratora pārstāvis Dzintars Hmieļevskis informēja, ka šāds lēmums pieņemts, jo neviens no «KVV Liepājas metalurga» iegādes pretendentiem nav izpildījis nodrošināto kreditoru izvirzītos nosacījumus un sniedzis prasītās garantijas, kas apliecinātu spēju uzņēmumu iegādāties kā vienu veselumu un atjaunot tā darbību.

Valdība šā gada 4.janvārī nolēma, ka «KVV Liepājas metalurgs» potenciālajam investoram dotas divas nedēļas, lai izlemtu par metalurģijas uzņēmuma iegādi. Ekonomikas ministrs toreiz atzina, ka sarunas ar metalurģijas uzņēmuma potenciālo investoru nav pārtrauktas, tomēr investors sarunās vēlas panākt sev labvēlīgākus nosacījumus. Tajā pašā laikā valdība ir ieinteresēta atgūt maksimāli daudz uzņēmumā ieguldītos valsts līdzekļus, lai gan ir skaidrs, ka visu ieguldīto summu nebūs iespējams atgūt.

AS «KVV Liepājas metalurgs» administratora lēmums par uzņēmuma pārdošanu izsolēs pa daļām ir negaidīts, bet investora piedāvājums par uzņēmuma iegādi un darbības atjaunošanu joprojām ir spēkā, pirmdien žurnālistiem sacīja potenciālais investors Igors Šamiss.

Uz augšu
Back