S, 13.08.2022.

Ķuzis: Ugunsgrēks izcēlies vienā no telpām Satiksmes drošības pārvaldē

TVNET/LETA
Ķuzis: Ugunsgrēks izcēlies vienā no telpām Satiksmes drošības pārvaldē
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Ugunsgrēks policijas ēkā Rīgā varētu būt izcēlies elektroinstalācijas problēmu dēļ, trešdien žurnālistiem pastāstīja Valsts policijas (VP) priekšnieks Ints Ķuzis.

Viņš teica, ka tā ir viena no iespējamām ugunsnelaimes izcelšanās versijām. Policijas priekšnieks skaidroja, ka ugunsgrēks ir sācies lokāli vienā no telpām Satiksmes drošības pārvaldē, kas bija aizslēgta un atradās ceturtajā stāvā.

«Šobrīd manā rīcībā nav nekādas informācijas, ka notikusi ļaunprātība, jo, apsekojot ēku, nekādas iekļūšanas pazīmes netika konstatētas,» teica policijas priekšnieks, piebilstot, ka izmeklēšanas uzdevums ir noskaidrot patiesību un pārbaudīt visas versijas.

Ķuzis arī pastāstīja, ka konkrētajā telpā nav atradušies adventes vainagi vai bez uzraudzības atstātas sveces.

Piektajā stāvā strādā Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) izmeklētāji, kuru lietvedībā atrodas arī sabiedrisku rezonansi izraisījušas lietas, taču neviena no šīm lietām vai pierādījumiem ugunsgrēkā nav cietusi, apliecināja VP priekšnieks.

Viņš arī atzina, ka ēka bija aprīkota ar ugunsgrēka trauksmes signalizāciju, taču tā nostrādājusi novēloti. Signalizācija nostrādājusi ēkas piektajā stāvā, kur atrodas ENAP. To, vai trauksmes aprīkojums atradies izdegušajā Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieka Normunda Krapša kabinetā, VP priekšnieks pagaidām nevarēja pateikt.

Ēkas trešajā stāvā atradās uzskaites grupa, kas analizē sūdzības par satiksmes noteikumu pārkāpumiem, tostarp par tiem, kurus konstatējuši fotoradari. Šis stāvs pamatā nopludināts ar dzēšanas laikā izlieto šķidrumu. Tagad policijas uzdevums būs tuvākajās dienās noskaidrot, kāds materiālu apjoms vairs nav izmantojams, taču pagaidām nav pamata uzskatīt, ka administratīvie materiāli ir sadeguši. «Visi materiāli faktiski bija norakstīti un nodoti izpildei, taču vēl skaidrosim precīzāk, vai iznīcināti kādi no šiem materiāliem. Šeit varētu būt runa par materiāliem, kas ir papīra formā,» norādīja Ķuzis un piebilda, ka Krapša datortehnika nav cietusi un «ar serveri viss esot kārtībā».

Kriminālprocesu par ugunsgrēku izmeklēs Kriminālizmeklēšanas pārvalde, kas iepriekš izmeklējusi, piemēram, Rīgas pils ugunsgrēka lietu un Zolitūdes traģēdijas lietu, norādīja Ķuzis.

Viņš arī informēja, ka Satiksmes drošības pārvalde patlaban jau strādā ar datu bāzēm, tāpat atjaunoti telefonsakari.

Patlaban ugunsgrēkā cietušajās telpās notiek atjaunošanas darbi un Ķuzis domā, ka tās tiks remontētas. ENAP savus izmeklētājus izvietojot citās telpās, «varbūt nedaudz saspiežoties». Ēkas ceturtajā stāvā izvietotās Satiksmes drošības pārvaldes struktūrvienības jau iepriekš bija plānots pārcelt uz ēkām Ezermalas ielā un pārvākšanās paredzēta pēc vairākiem mēnešiem.

Degusī ēka nav Valsts policijas īpašumā, taču tā bijusi apdrošināta. Ēku apsaimnieko Nodrošinājuma valsts aģentūra.

Jau vēstīts, ka ugunsdzēsēji izsaukumu uz tiesībsargājošo iestāžu apdzīvoto ēku Stabu ielu 89 saņēma otrdien ap plkst.21.30. Ap plkst.23 ugunsgrēks tika lokalizēts, bet plkst.00.02 naktī likvidēts. Ēkas 4.stāvā izdegušas telpas 75 kvadrātmetru platībā, bet 5.stāvā uguns skārusi logus 20 kvadrātmetru platībā.

Ugunsgrēka laikā vissmagāk cietuši tieši Satiksmes drošības pārvaldes kabineti, bet uguns bojājusi arī četrus kabinetus virs ugunsgrēka lokācijas vietas, kuros strādā ENAP darbinieki.

Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka pilnībā izdeguši Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieka Krapša un viņa palīdzes kabineti.

Ēkā atrodas ne tikai VP, bet arī Valsts robežsardzes un Ieslodzījumu vietu pārvaldes darba telpas.

VP par notikušo ir sākusi kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 18.nodaļas par noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu. Tāpat nozīmēta ekspertīze, kas arī noskaidros ugunsgrēka rašanās cēloni.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu