Būvfirmas «Arčers» apgrozījums pērn samazinājies par 17,7%

Ilustratīvs attēls

FOTO: TASS/Scanpix

Būvfirma SIA «Arčers» pagājušajā gadā strādāja ar 27,49 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 17,7% mazāk nekā 2015.gadā, savukārt uzņēmuma peļņa samazinājusies par 49,1% un bija 969 129 eiro, liecina «Firmas.lv» informācija.

Uzņēmuma finanšu pārskata vadības ziņojumā teikts, ka 2016.gada rezultāti atbilst sākotnēji prognozētajiem.

Pēc kompānijas vadības skaidrotā, apgrozījuma kritums saistīts ar vispārējo ēku būvniecības apmēra kritumu valstī par 17,8%, kā arī ar atsevišķu jau noslēgtu būvniecības līgumu iesaldēšanu un nobīdi. Tāpat apgrozījuma kritums saistīts ar «Arčers» reorganizāciju - kā atsevišķs bizness tika nodalīta stikloto konstrukciju ražošanas daļa un «Arčers» patlaban nodarbojas tikai ar būvniecības pakalpojumu sniegšanu.

Vadības ziņojumā teikts, ka «Arčers» pērn realizēja vairākus nozīmīgus projektus - Vientuļu robežkontroles punktu, kazarmu jaunbūvi Lielvārdes militārajā lidlaukā, aviācijas bāzes sakaru, navigācijas un meteoroloģijas sistēmas būvniecību Lielvārdē, patvēruma meklētāju izmitināšanas centra būvniecību Muceniekos, sociālās mājas būvniecību Aglonas ielā 35, Rīgā, un citus.

Tāpat pērn sākti vairāki projekti, kurus paredzēts nodot ekspluatācijā šogad - VEF ražošanas korpusa pārbūve, peldbaseina būvniecība Valmierā, gurķu audzēšanas siltumnīca SIA «Getliņi EKO» teritorijā, privātklīnika Rīgā un divu apjomīgu militāro objektu infrastruktūras izbūve Ādažu poligonā.

Šogad uzņēmuma prioritāte ir sabiedrisko un dzīvojamo ēku celtniecība, kā arī inženierbūvju celtniecība, lielāku uzsvaru liekot uz privātiem pasūtījumiem un militāriem objektiem.

2015.gadā «Arčers» strādāja ar 33,407 miljonu eiro apgrozījumu un guva 1,903 miljonu eiro peļņu.

«Arčers» reģistrēta 1992.gadā, un uzņēmuma pamatkapitāls ir 8 375 628 eiro. «Arčera» 100% kapitāldaļu īpašniece ir SIA «Nule 17», kuras vienīgā īpašniece ir AS «UGN», kas ir saistīta ar uzņēmējiem Kasparu Garkani un Armandu Garkānu.

Uz augšu