Ja mēs skatāmies globāli, FinTech no tradicionāla finanšu sektora, iespējams, varētu pārņemt maksājumu un naudas pārskaitījumu sadaļu, kur turpmāk dominēs tehnoloģiju giganti, tādi kā Google, Amazon, Apple, Facebook un citi.
Tanī paša laikā ir sagaidāmas izmaiņas tradicionālo banku darbībā, jo arī bankas aktīvi darbojas FinTech jomā, meklējot FinTech uzņēmumu izstrādātus risinājumus, kurus bankas varētu iekļaut savā darbībā. Latvijā ar FinTech uzņēmumiem aktīvi strādā, piemēram, Rietumu banka.
Kā būtiski varētu mainīties ikdiena lietotājiem, speciālistiem, finanšu nozares uzņēmumiem, bankām, uzņēmumiem?
Ja skatāmies uz finanšu nozari kopumā, tad var novērot, ka esošie lielie spēlētāji atzīst FinTech uzņēmumu konkurētspēju un mēģina rast jaunus risinājumus sadarbojoties, nevis sacenšoties, tādējādi pozitīvi ietekmējot finanšu sistēmas darbību. Pašreizējais attīstības virziens liecina, ka tuvākajā nākotnē varam sagaidīt daudz efektīvākus un konkurētspējīgākus finanšu pakalpojumus, gan no tradicionālajām bankām, gan no ne banku finanšu uzņēmumiem.
Protams, ka finanšu nozares darbiniekiem, kas aizņemti datu ievades, primārās datu apstrādes un citās zemās pievienotās vērtības darbos, ir jāuzmanās – tos jau sāk aizvietot FinTech izstrādāti risinājumi.
Vai FinTech pakalpojumi ātri iemanto lietotāju uzticamību? No sākuma bija neuzticamība arī bankomātiem.
FinTech pakalpojumi ir viegli pieejami, vieglāk par tradicionālo banku pakalpojumiem, un to popularitāte aug. Lielākais risks sabiedrībai ir regulējuma trūkums. Kad tas tiks atrisināts, bažu būs mazāk, un FinTech varētu sākt konkurēt ar tradicionālām finanšu institūcijām arī korporatīvo klientu pakalpojumu jomā.