Sv, 7.08.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Tūkstošiem cilvēku pulcējas uz militāro spēku parādi krastmalā

LETA
Tūkstošiem cilvēku pulcējas uz militāro spēku parādi krastmalā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls Foto: Evija Trifanova/LETA

Spītējot nelabvēlīgajiem laika apstākļiem, šodien Rīgā, 11.novembra krastmalā, Latvijas Republikas proklamēšanas 98.gadadienas militāro spēku parādi ieradušies vērot vairāki tūkstoši cilvēku. Parāde Daugavmalā pulcēja dažādu vecumu cilvēkus, tostarp lielā skaitā bija ieradušies vecāki ar bērniem. Lielai daļai cilvēku pie apģērba piespraustas lentītes Latvijas karoga krāsās.

Parādes apmeklētāji ar interesi vēroja dažādu militāro spēku pārstāvju un bataljonu sasveicināšanos ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni un aizsardzības ministru Raimondu Bergmani (ZZS).

Pēc sasveicināšanās ar vienībām Valsts prezidents teica uzrunu, norādot, ka Nacionālie bruņotie spēki ir valsts drošības stūrakmens. Viņš atgādināja, ka Latvijas karavīri patlaban līdzās sabiedroto spēkiem piedalās sarežģītās starptautiskās misijās. Prezidents pateicās militārajiem spēkiem par valsts aizsardzību.

Pēc tam sekoja militārās tehnikas parāde. Tika demonstrēts Latvijas un ASV bruņoto spēku, kā arī NATO un Valsts robežsardzes bruņojums, tehnika un transports. Sauszemes spēku kājnieku brigāde parādē piedalījās ar 15 dažādu modeļu kaujas izlūkošanas kāpurķēžu bruņumašīnām «CVR(T)», apvidus automašīnām «Mercedes Benz 240», kas bruņotas ar ložmetējiem «Minimi», un «HMMWV», kas bruņotas ar automātiskajiem balsta granātšāvējiem «GMG» un prettanku vadāmajām raķešu sistēmām «Spike», kā arī ar kāpurķēžu visurgājējiem «Bandvagn 206».

Parādē varēja redzēt arī Zemessardzes 34.artilērijas bataljona lielgabalus «K-53», mīnmetējus «M41D», kā arī Zemessardzes 17.pretgaisa aizsardzības bataljona zenītlielgabalus «L-70». Gaisa spēku aviācijas bāze parādē demonstrēja pārvietojamos taktiskos pretgaisa aizsardzības un ieroču vadības radiolokatorus «Sentinel», kā arī Pretgaisa aizsardzības diviziona tuvās darbības pretgaisa aizsardzības raķešu sistēmas «RBS-70» ieročus un primārās novērošanas radiolokatorus «PS-70B».

Savukārt Jūras spēku flotile parādē demonstrēja mobilo meklēšanas un glābšanas moduli, kā arī mobilās jūras novērošanas sistēmas automašīnu. Valsts robežsardze parādē demonstrēja kvadriciklus un apvidus automašīnas ar sniega motocikliem un motorlaivām. Savukārt Daugavā pretim parādes norises vietai varēja vērot Valsts robežsardzes patruļkuģi un vienu kuteri.

Par muzikālo pavadījumu parādes laikā rūpējas NBS orķestris.

[Piesaistīt]

Jau ziņots, ka parādē piedalās vairāk nekā 1000 karavīru, zemessargu, robežsargu, policistu, ugunsdzēsēju un jaunsargu, to komandē Gaisa spēku aviācijas bāzes komandieris pulkvedis Armands Saltups, bet to pieņem valsts bruņotā spēka augstākais vadonis, Valsts prezidents Vējonis, kā arī aizsardzības ministrs Bergmanis un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube.

Parādi apmeklē daudzi goda viesi, tostarp Lietuvas Bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Jons Vitauts Žuks un Mičiganas pavalsts Nacionālās gvardes komandieris ģenerālmajors Gregorijs Vadnais.

Militārās parādes ierindas priekšgalā soļoja Gaisa spēku aviācijas bāzes karavīri ar Latvijas armijas karogu, bet aiz tā triju Baltijas valstu kopējās militārās izglītības iestādes - Baltijas aizsardzības koledžas - karogu nesa tās klausītāju pārstāvji. Parādē ar karoga grupu piedalījās arī sabiedroto spēku karavīri no Kanādas, Igaunijas, Lietuvas, Lielbritānijas un ASV, ar kuriem Latvijas karavīri ikdienā plecu pie pleca pilda uzdevumus starptautiskajās operācijās un apgūst iemaņas un prasmes militārās mācībās Latvijā un ārvalstīs.

Latvijas bruņotos spēkus parādē pārstāv Mācību vadības pavēlniecība, Instruktoru skola, Kājnieku skola, Štāba bataljons, Sauszemes spēku kājnieku brigāde, Gaisa spēku aviācijas bāze, Jūras spēku flotile un Zemessardze. Tāpat parādē piedalās vienības no Valsts robežsardzes, Valsts policijas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, kā arī no Jaunsardzes.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu