S, 26.11.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Latvijā 2018.gadā rīkos līdz šim lielākās militārās mācības «Namejs»

TVNET
Latvijā 2018.gadā rīkos līdz šim lielākās militārās mācības «Namejs»
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Rebeka Žeire / LETA

Latvijas simtgades laikā - 2018.gadā - tiks rīkotas lielākās militārās mācības, kuras mūsu valsts ir piedzīvojusi. Mācībās «Namejs» tiks iesaistīti tūkstoši profesionālā dienesta un rezerves karavīru, kā arī zemessargi, atklāja aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS).

Viens no bruņoto spēku šī brīža uzdevumiem ir sagatavošanās lielām militārajām mācībām «Namejs», kuras tiks aizvadītas 2018.gadā. Bergmanis uzsvēra, ka tās būs vislielākās militārās mācības, kuras Latvijā ir bijušas. Mācībās plānots iesaistīt gan Nacionālo bruņoto spēku (NBS) profesionālā dienesta un rezerves karavīrus, gan arī zemessargus.

Aizsardzības resors iecerējis līdz 2018.gadam panākt, ka NBS profesionālajā dienestā dien 6,5 tūkstoši karavīri, zemessardzē - astoņi tūkstoši. Tāpat līdz 2018.gadam plānots nodrošināt līdz trīs tūkstošiem apmācītu rezerves karavīru. Ministrs pastāstīja, ka 2018.gadā paredzētajās mācībās tiks iesaistīta ļoti liela daļa no šiem spēkiem.

«Mācības būs pēc apjoma lielākās, kādas ir bijušas. Tām šobrīd ir sagatavoti attīstības un apmācības plāni. Tas būtu viens no viediem, kurā mēs demonstrējam, kā mēs esam auguši. Sākot savas valsts būvniecību mums nekā nebija. Redzot, kāda šobrīd ir Zemessardze [nesen tika svinēta Zemessardzes 25.gadu jubileja] tas šķiet neticami. Daudzi mūsu sabiedrotie, kolēģi no ārzemēm, apbrīno - cik strauji mēs attīstāmies,» teica Bergmanis.

TVNET jau rakstīja, ka Ādažu bāzē notiek vērienīga projekta realizācija, kura laikā Baltijā lielākais poligons tiek piemērots gan lielu sabiedroto spēku, tostarp bruņutehnikas uzņemšanai, gan arī tiks uzlaboti NBS karavīru dienesta apstākļi. Piektdien Ādažu bāzē notika svinīga munīcijas noliktavu kompleksa atklāšana. Munīcijas noliktavu komplekss ir pirmais no pabeigtajiem ASV finansētajiem Eiropas drošības nostiprināšanas iniciatīvu projektiem.

ASV finansētie Eiropas drošības nostiprināšanas iniciatīvas projekti ir daļa no centieniem stiprināt ASV apņemšanos atbalstīt savu sabiedroto kaujas spējas un drošības situāciju Baltijas reģionā. Munīcijas glabāšanas vieta izbūvēta atbilstoši NATO standartiem, un tajā tiks glabāta gan kaujas, gan mācību munīcija.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu