Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Arodbiedrība: «Nordeka» īpašnieks šoferus uzskata par vergiem

BNS
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Ieva Čīka / LETA

Autobusu firmas «Nordeka» lielākais īpašnieks Juris Savickis šoferus uzskata par vergiem, kuriem viņam jāvergo, aģentūrai BNS norādīja arodbiedrības «LABA» valdes priekšsēdētājs Raimonds Gailis.

Viņš atzīmēja, ka arodbiedrība pašreiz ir izvirzījusi maksimālās prasības algu palielināšanai, un ir gatava sarunām, tomēr Savickis, pēc Gaiļa teiktā, ir principiāli iestājies pret šī jautājuma risināšanu. «Mēs esam izvirzījuši maksimālās prasības, un esam gatavi sarunām soli pa solim, un, ja stundas tarifa likmi nevar palielināt šobrīd, tad kad to var palielināt. (..) Bet es saprotu, ka uzņēmuma īpašnieks ir principiāls šajā pozīcijā. Viņš uzskata cilvēkus par vergiem, kuriem ir jāvergo viņa labā, un nav gatavs vispār principiāli šādu jautājumu runāt,» teica Gailis.

Pēc viņa sacītā, arodbiedrības un «Nordeka» vadības pārstāvjiem piektdien, 7.novembrī, bijušas pārrunas par to, vai darba devējs vispār būtu gatavs diskutēt par darba algas palielināšanu, tomēr Savicka pārstāvis informējis, ka akcionārs šādas sarunas nav gatavs sākt.

Gailis arī atzina, ka streikojošo šoferu skaits – kopumā streikam pieteikti 22 – neietekmēs «Nordeka» darbu, tomēr uzsvēra, ka, saucot atpakaļ no atvaļinājumiem nestreikojošos šoferus, tiek pārkāpta darba likumdošanu. «Protams, ka tas viņiem neradīs apgrūtinājumu, bet tas uzliek papildus darbu tiem, kas atrodās atvaļinājumos vai savās brīvdienās. Tātad «Nordeka» kārtējo reizi uz vadītāju rēķina pārkāpj darba likumdošanu. Viņi piespiež strādāt virsstundas, piespiež nākt no atvaļinājuma, un tā ir viņu kārtējā klasiskā nelikumība, ko viņi visus šos gadus ir veikuši,» teica Gailis.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu