UR prasa izbeigt "Lattelekom" darbību (39)

LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Uzņēmumu reģistrs (UR) vērsies ar prasību Rīgas pilsētas Centra rajona tiesā, lūdzot tiesas ceļā izbeigt Jānim Vaišļam piederošās SIA "Lattelekom" darbību. Vēl pirms vēršanās tiesā UR, izvērtējot valstij daļēji piederošā telekomunikāciju operatora SIA "Lattelecom" pretenziju, atcēlis lēmumu par "Lattelekom" reģistrāciju.

Pagājušā gada maijā Latvijas dominējošais fiksēto telekomunikāciju operator līdz ar jaunu biznesa virzienu attīstīšanu un izmaiņām struktūrā mainīja līdz šim daudzus gadus izmantoto un pazīstamo nosaukumu "Lattelekom" uz "Lattelecom". Šīs izmaiņas kompānijai tolaik izmaksāja aptuveni 400 000 latu.

Savukārt 2006.gada 9.jūnijā UR tika reģistrēts SIA "Lattelekom", kas līdz 20.jūnijam piederēja Pēterim Liniņam, bet pēc tam firmas vienīgais īpašnieks un valdes loceklis ir Vaišļa.

Viņš uzsvēra, ka brīdī, kad tika reģistrēts uzņēmums, UR nebija nekādu pretenziju pret nosaukumu. "Iepriekš UR nesaskatīja nekādus šķēršļus uzņēmuma reģistrācijai, bet tagad pēkšņi ir krasi mainījis savu nostāju," teica Vaišļa.

Vaišļa uzsvēra, ka Latvijā oficiāli ir reģistrēts liels skaits uzņēmumu, kuru nosaukumā atšķiras tikai viens burts, tāpēc nav īsti pamata argumentiem, ka notiek maldināšana. Uzskatu, ka reģistrējot "Lattelekom" valsts nebija izdarījusi neko pretlikumīgu, un viss bija pamatoti, bet nu tā maina savu nostāju, sacīja Vaišļa.

Izveidojusies juridiskā situācija arī viņam, kā topošajam juristam, esot ļoti interesanta, tāpēc ar interesi tikšot gaidīts tiesas lēmums.

Vaišļa norādīja, ka patur iespēju pārdot uzņēmumu, bet, ja viņa uzņēmējdarbība tikšot kavēta, apsver iespēju prasīt kompensācijas no valsts.

"Esošajā situācijā tik pat labi es varētu vērsties tiesā pret "Lattelecom", jo uzņēmums, piemēram, audiobrīdinājumos par nesamaksātajiem rēķiniem bez manas atļaujas izmanto mana uzņēmuma nosaukumu," sacīja Vaišļa.

Valsts galvenais notārs Jānis Endziņš atzina, ka izveidojusies situācija ir precedents, un līdzīgi gadījumi līdz šim neesot bijuši.

UR, reģistrējot uzņēmumu, nav uzdevums ļoti sīki izvērtēt kompānijas nosaukumu. Tikai pēc tam, kad ar pretenzijām UR vērsies "Lattelecom", esot sākts sīkāk analizēt lēmuma sekas. UR nolēmis tiesāties, lai to mainītu.

UR prasību par Vaišļam piederošā "Lattelekom" likvidāciju tiesā iesniedza 18.aprīlī. Tiesnesis Raimonds Buls ierosinājis civillietu, taču pagaidām lietas izskatīšanas datums nav noteikts, aģentūrai LETA sacīja tiesas priekšsēdētāja palīdze Anita Polce.

UR prasībā norādījis, ka 2006.gada jūnijā "Lattelekom" reģistrēts komercreģistrā, taču vēlāk šis lēmums atzīts par prettiesisku un atcelts.

Endziņš prasībā tiesai norādījis, ka par maldinošu uzskatāma tāda informācija, uz kuras pamata trešā persona var izdarīt nepatiesu slēdzienu par attiecīgo komersantu un tā komercdarbību un kas rada nepatiesu priekšstatu par komersanta identitāti.

No brīža, kad telekomunikāciju operators mainījis nosaukumu uz "Lattelecom", līdz brīdim, kad pieteikta "Lattelekom" ierakstīšana komercreģistrā, bija pagājušas divas nedēļas. No tā secināms, ka šis laika posms bijis pārāk īss, lai nosaukuma "Lattelekom" izmantošana nemaldinātu trešās personas, uzskata Endziņš.

"Lattelecom grupa" preses sekretāre Maija Celmiņa informēja, ka "Lattelecom" apstrīdējis valsts notāra 2006.gada 9.jūnija lēmumu reģistrēt "Lattelekom", un 5.oktobrī tas atzīts par prettiesisku.

Par 5.oktobra lēmumu "Lattelekom" ir iesniegusi pieteikumu Administratīvajā rajona tiesā. "Lattelecom" šajā administratīvajā lietā ir pieaicināts kā trešā persona.

Komentāri (39)CopyLinkedIn Draugiem X
Svarīgākais
Uz augšu