Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Dombrovskis: var diskutēt, vai ekonomiskās krīzes risinājumi bija pareizi

BNS
Dombrovskis: var diskutēt, vai ekonomiskās krīzes risinājumi bija pareizi
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 5
Foto: Edijs Pālens / LETA

Var diskutēt, vai visi ekonomiskās krīzes laikā pieņemtie risinājumi bija pareizi, atbildot uz Eiropas Parlamenta (EP) deputātu jautājumiem, uzklausīšanas laikā Briselē sacīja Valdis Dombrovskis, kuram jaunveidojamajā Eiropas Komisijā (EK) paredzēts viceprezidenta amats eiro un sociālā dialoga jautājumos.

Dombrovskis norādīja, ka stingrā taupības politika, kuru dažas Eiropas Savienības (ES) valstis īstenojušas, bija sekas krīzei. «Tās bija valstis, kas bija ar dziļiem makroekonomiskiem disbalansiem. Tajā skaitā arī mana valsts [Latvija],» sacīja Dombrovskis. Viņš norādīja, ka šiem disbalansiem vajadzējis meklēt strauju risinājumu, tomēr var vaicāt, vai krīzes laikā pieņemtie risinājumi bijuši pareizi.

Uzklausīšanas laikā EP deputāti uzdeva arī jautājumus, kas bija saistīti ar taupības režīmu Latvijā, starptautiskās palīdzības paketēm eiro zonas krīzes piemeklētajām valstīm, eiro stabilitāti un attiecībām ar Pjēru Moskovisī, kurš nominēts ekonomikas, finanšu, nodokļu un muitas politikas komisāra amatam.

Eiropas Tautas partiju pārstāvošais Burkhards Balcs (Burkhard Balz) pauda cerību, ka Dombrovskis veiksmīgi strādās eiro kompetences jomā. Savukārt EP deputāte Elisa Fereira, kas pārstāv Sociālistu un demokrātu progresīvās alianses grupu, Dombrovskim vaicāja par «aklo taupības politiku Latvijā». Fereira lūdza Dombrovskim sniegt pierādījumus, ka viņš nemēģinās veikt tādu pašu politiku, arī ieņemot viceprezidenta amatu. Dombrovskis, norādīja, ka ES ir jāstiprina sociālā dimensija un viņš ir gatavs strādāt šajā virzienā. Šajā aspektā Dombrovskis iecerējis cieši sadarboties gan ar Moskovisī, gan citiem komisāriem.

Runājot par eiro stabilitāti, Dombrovskis atzina, ka ES vienotā valūta bijis veiksmes stāsts, kurš darbojas ļoti labi. Tāpat Dombrovskis norādīja, ka eirozona nesen piedzīvoja vissmagāko krīzi savā vēsturē, bet tagad sākusi atgūties.

Dombrovski iztaujā EP Ekonomikas un monetārās komisijas, kā arī Nodarbinātības un sociālo lietu komisijas deputāti.

Atbildīgajai EP komitejai jāveic novērtēšana 24 stundu laikā pēc uzklausīšanas. Katra kandidāta novērtējuma ziņojums tiek nosūtīts Komiteju priekšsēdētāju konferencei un EP Priekšsēdētāju konferencei un, ja tiek nolemts, ka nav nepieciešama papildu informācija, pēc viedokļu apmaiņas uzklausīšana tiek slēgta.

Par jaunās EK apstiprināšanu Eiropas Parlaments lems oktobra nogalē.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu