Janvārī no Saeimas deputātiem lielākā alga izmaksāta Brigmanim - 3 398 eiro

Zaļo un Zemnieku savienības Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis atbild uz žurnālistu jautājumiem pēc politiskajām konsultācijām ar Valsts prezidentu par jaunās valdības izveidi

FOTO: Ieva Čīka/LETA

Janvārī no 12.Saeimas deputātiem lielākā alga izmaksāta Augustam Brigmanim (ZZS) - 3 398 eiro, liecina informācija parlamenta mājaslapā. Brigmanis ir Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas vadītājs un Pieprasījuma komisijas priekšsēdētājs.

Otrs dāsnākais atalgojums pagājušajā mēnesī bijis partijas «Vienotība» Saeimas frakcijas priekšsēdētājai un Nacionālās drošības komisijas vadītājai Solvitai Āboltiņai. Politiķe saņēmusi 3 282 eiro. Āboltiņa gan ir atteikusies no atalgojuma, ko saņem par Saeimas frakcijas vadīšanu

Viena no lielākajām algām bijusi arī Nacionālās apvienības (NA) Saeimas frakcijas vadītājam Raivim Dzintaram un Saeimas prezidija loceklim Gunāram Kūtrim («No sirds Latvijai») - abi deputāti janvārī saņēmuši 2 884 eiro. Teju tikpat liels atalgojums bijis arī Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājam Ainaram Latkovskim («Vienotība»), kuram izmaksāti 2 742 eiro.

Saeimas prezidija locekle Inese Lībiņa-Egnere («Vienotība») un Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājs Jānis Vucāns (ZZS) pagājušajā mēnesī saņēmuši 2 651 eiro, bet Saeimas spīkere Ināra Mūrniece (NA) - 2 598 eiro.

Savukārt Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas priekšsēdētājam Vitālijam Orlovam («Saskaņa») janvārī izmaksāti 2 566 eiro, Tautsaimniecības komisijas vadītājam Romānam Naudiņam (NA) - 2 517 eiro, Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Kārlim Šadurskim («Vienotība») - 2 511 eiro, bet Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas vadītājs Ilmārs Latkovskis (NA) partijas «No sirds Latvijai» Saeimas frakcijas vadītāja Inguna Sudraba un partijas «Saskaņa» Saeimas frakcijas vadītājs Jānis Urbanovičs saņēmuši katrs pa 2 436 eiro.

Jau ziņots, ka Āboltiņa aicinājusi Saeimas prezidiju apsvērt iespēju noteikt ierobežojumu deputātu piemaksām par amatiem, «lai nodrošinātu samērīgumu». Viņa konstatējusi, ka ir izveidojusies situācija, kurā deputātiem, kas vienlaikus ieņem vairākus amatus, paaugstinātā atlīdzība par noteiktu amatu pildīšanu tiek noteikta un izmaksāta par katru amatu.

Saeimas Preses dienestā aģentūra BNS noskaidroja, ka deputāta atalgojumu veido mēnešalga un mēnešalgas daļa par amata pildīšanu.

Par amata pildīšanu piemaksu saņemt prezidija locekļi, Saeimas komisijas priekšsēdētājs, vietnieks un sekretārs, izmeklēšanas komisijas priekšsēdētājs, vietnieks un sekretārs, apakškomisijas priekšsēdētājs un sekretārs, kā arī frakcijas priekšsēdētājs un vietnieks.

Par amata pildīšanu Saeimas spīkere saņem 1323 eiro, Saeimas komisijas vadītājs 1063 eiro, bet vietnieks 268 eiro, apakškomisijas vadītājs 207 eiro, frakcijas priekšsēdētājs 1063 eiro, bet vietnieks 268 eiro mēnesī, aģentūra BNS uzzināja parlamentā.

Deputāta mēnešalga 2016.gadā ir 2448 eiro.

Jau ziņots, ka pērn novembrī Saeima grozīja Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumu, paaugstinot koeficientus atalgojuma aprēķinam. Tādējādi atalgojums palielinājās par vairākiem simtiem eiro.

Uz augšu