Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Krievija bloķē Ukrainas preču tranzītu

Ilustratīvs attēls FOTO: AP/Scanpix

Krievija bloķējusi Ukrainas preču tranzītu uz trešajām valstīm, sestdien paziņoja Kijevas amatpersonas. Ukrainas infrastruktūras ministrija norādīja, ka kopš 1.janvāra Ukrainas preces, kas tiek transportētas uz Vidusāziju vai Ķīnu, Krievijā iespējams ievest vienīgi no Baltkrievijas teritorijas aizzīmogotos konteineros, lai tās nevarētu izkraut Krievijā.

Taču instrukciju, kā pildīt šos jaunos noteikumus, joprojām nav, un tādējādi jebkāds Ukrainas preču tranzīts faktiski ir apturēts un ukraiņu kravas automašīnas netiek laistas pāri robežai.

Krievu amatpersonas, lai saņemtu kādu informāciju, nav sasniedzamas, jo līdz pirmdienai turpinās pareizticīgo Ziemsvētku brīvdienas.

Kā ziņots, 1.janvārī Krievijā spēkā stājās Ukrainas pārtikas preču importa aizliegums, ko Maskava ieviesa, reaģējot un Eiropas Savienības (ES) un Ukrainas brīvās tirdzniecības līgumu, kas arī stājās spēkā ar šo gadu.

Ukrainas premjerministrs Arsēnijs Jaceņuks paziņojis, ka par Krievijas nelikumīgo rīcību informēs Pasaules Tirdzniecības organizāciju. Vienlaikus Kijeva meklē alternatīvus tranzīta ceļus.

Uz augšu
Back