Stūra mājai īrnieki nav atrasti

FOTO: Ieva Lūka/LETA

Stūra mājai patlaban notiek fasādes un jumta remonts, taču potenciālie īrnieki telpām joprojām nav atrasti, šorīt Latvijas radio teica VAS «Valsts nekustamie īpašumi» (VNĪ) valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Tols.

Šogad rekonstrukcijai ir piešķirts pusmiljons eiro. Mājas sakārtošanai vēl nepieciešams atjaunot komunikācijas un iekštelpas, skaidroja Tols.

VNĪ vadītājs uzskata, ka ēku tā vēsturiskās pagātnes dēļ nevar pārdot un tā ir jāsakārto, jo «neviens negribēs dzīvot drūmā vidē».

Taču viņš atzina, ka īrnieki Stūra mājai jeb bijušajai LPSR Valsts drošības komitejas ēkai, ko dēvē arī par Tetera namu, nav atrasti. Vienīgais interesents esot Okupācijas muzejs, kas patlaban aizņem pirmo stāvu un pagrabus, kur ir apskatāma muzeja veidota ekspozīcija par VDK darbību Latvijā.

Jau rakstīts, ka atjaunošanu VNĪ uzdevumā veic AS «Būvuzņēmums Restaurators».

Darbus plānots pabeigt 2015.gada decembrī, un tiem ir piecu gadu garantija, ko nodrošina būvuzņēmējs.

Tetera nams, kas atrodas Rīgā, Brīvības un Stabu ielu krustojumā, ir arhitektūras piemineklis. Nams celts 1912.gadā un ir nacionālā romantisma un jūgendstila apvienojuma paraugs. Sākotnēji tas veidots kā īres nams ar veikalu galeriju rindu pirmajā stāvā.

Uz augšu