«Laimai» var nākties pārtraukt konfekšu «Lācītis ķepainītis» pārdošanu Lietuvā

FOTO: Evija Trifanova / LETA

Saldumu ražotājam «Laimai» var nākties pārtraukt konfekšu «Lācītis ķepainītis» pārdošana Lietuvā, jo tiesa apmierinājusi Krievijas saldumu ražotāja «Krasny Oktyabr» prasību par preču zīmes anulēšanu, trešdien vēsta LNT.

Cīņa tiesās par šīs jau kopš padomju laikiem populārās preču zīmes piederību turpinās jau trīs gadus. Pirmo reizi tiesāšanās notika pēc «Laimas» rosinājuma, bet otro reizi šogad maijā - pēc «Krasny Oktyabr» iniciatīvas.

Līdz šim tiesu lēmumi Latvijā ir bijuši par labu «Laimai» un atzīts, ka «Krasny Oktyabr» preču zīme «Miška kosolapij» Latvijā nav spēkā, līdz ar to Krievijā ražotos «lācīšus» Latvijā pārdot nedrīkst. Taču Viļņas apgabaltiesa pirms nedēļas pieņēmusi lēmumu par labu Krievijas saldumu ražotājam un likusi anulēt «Laimas» preču zīmi «Lācītis ķepainītis», kā arī aizliegt Latvijā ražoto konfekšu izplatīšanu Lietuvā. Tiesa arī piedzinusi no «Laimas» nepilnu pusotru tūkstoti eiro.

«Laimas» pārstāve Dana Erciņa-Užāne atzina, ka ir informēta par sākto tiesvedību, bet bijusi pārsteigta, uzzinot, ka tiesas sēde jau notikusi. «Mums pagaidām pilna sprieduma nav, mēs to neesam saņēmuši un līdz ar to nevaram neko komentēt,» sacīja uzņēmuma pārstāve.

Abas konfektes vizuāli ir līdzīgas, uz to papīrīšiem attēlota Ivana Šiškina gleznas «Rīts priežu mežā» reprodukcija. Latvijā «Lācītis ķepainītis», kuru rotā arī Latvijas karoga svītra, ir desmit pārdotāko konfekšu sarakstā. Arī «Krasny Oktyabr» ražotais «Miška kosolapij» ir pārdošanas hits Krievijā. Droši vien tāpēc «Krasny Oktyabr» tagad ne vien pārsūdzējis Latvijas tiesas lēmumu, bet par preču zīmi sācis tiesvedību arī Lietuvā.

Saskaņā ar tiesas lēmumu «Laima» līdz jūlijam vēl var lūgt Lietuvas tiesu lietu atkal pārskatīt, bet, ja nepaspēs, lēmums stāsies spēkā un «Lācītis ķepainītis» var zaudēt nozīmīgo Lietuvas tirgu.

Uz augšu