S, 10.12.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Pabriks zinot, bet neteiks, kā radās runas par trauksmi armijā

LETA
Pabriks zinot, bet neteiks, kā radās runas par trauksmi armijā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 4
Foto: LETA

Aizsardzības ministram Artim Pabrikam (V) ir aizdomas, kas nedēļas nogalē sociālajos tīklos izplatījis baumas par iespējamu trauksmi Latvijas armijā.

«Nav bijusi ne trauksme, ne ārkārtas situācija. Karavīriem ir jābūt gataviem jebkurā laikā,» uzsvēra ministrs. Viņš apgalvoja, ka nekāda trauksme armijā nav bijusi un ik dienu tajā notiek mācības. Ministrs uzsvēra, ka trauksmi vai ārkārtas situāciju armijā var izsludināt tikai Ministru kabinets.

Aizvadītajā nedēļas nogalē sociālajos tīklos vairāki cilvēki ziņoja, ka Latvijas armijā it kā ir izsludināta trauksme. Šīs ziņas gan Nacionālie bruņotie spēki kategoriski noliedza.

Ministrs atklāja, ka

viņam ir zināms iespējamais trauksmes cēlājs,

taču viņš šo informāciju neatklās un nekomentēs. Ministrs piebilda, ka zina, kāpēc šāda situācija ir radusies.

Pagājušās nedēļas nogalē sociālajos tīklos parādījās informācija par it kā trauksmi armijā. Piemēram, polittehnologs Jurģis Liepnieks mikroblogošanas vietnē «twitter.com» 21.septembrī rakstīja: «Ja valsts armija izsludina trauksmi, valsts iedzīvotāji nebūtu par to jāpainformē, jāpaskaidro, kas un kā?»

Latvijas armija savā «twitter.com» kontā šajā dienā bija ierakstījusi: «Tauta! Neceļam paniku ar «ziņām» par trauksmi! @Latvijas_armija darbojas ikdienas režīmā, un satraukumam nav nekāda pamata!»

Baumas sociālajos tīklos izskanēja laikā, kad Krievija un Baltkrievija rīko vērienīgas kopīgas militārās mācības «Zapad-2013», kas norisinās Baltkrievijas rietumos, Kaļiņingradas teritorijā un Baltijas jūrā.

Militārās mācības «Zapad 2013» norisināsies no 20.septembra līdz 26.septembrim. Krievijas teritorijā mācībās piedalīsies 9400 karavīri, kā arī aptuveni 200 baltkrievu karavīru. Savukārt Baltkrievijas teritorijā aptuveni 10 000 vietējo karavīru pievienosies 2500 Krievijas karavīru.

Tuvojoties Krievijas militārajām mācībām, Baltijas valstu gaisa telpā patrulējušie NATO spēki vairākkārt fiksējuši Krievijas kara lidmašīnu pietuvošanos Baltijas teritorijai.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu