Sv, 24.09.2023.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Briseles ielās ES zemnieki izgāž litriem piena

TVNET
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1

Eiropas Savienības zemnieki šodien kārtējo reizi gāzuši pienu uz ielām, lai tādējādi protestētu pret zemajām piena iepirkuma cenām un pieprasītu Briseles iejaukšanos.

Desmitiem zemnieku no Beļģijas, Nīderlandes, Itālijas, Vācijas, Austrijas un Īrijas šo otrdien piedalījās Eiropas Piena padomes rīkotajā akcijā.

Simtiem litru piena tika izgāzti pie Eiropas parlamenta,

lai eiroparlamentārieši saprastu, ka piensaimniekiem ir nepieciešama palīdzība, informēja LNT ziņas.

Piena produkcijas pārprodukcija izraisījusi dramatisku cenu kritumu un apdraud zemnieku saimniecību iztiku.

«Ja piena cenas ir zemākas par ražošanas izmaksām, tad tas ir apdraudējums gan Eiropas Savienības pilsoņiem, gan piena ražotājiem. Ja Eiropas līmenī netiks īstenota jauna politika, tad zemnieki paši saviem spēkiem nevarēs nākotnē pastāvēt,» savu nostāju paudis piensaimnieks no Īrijas Džons Komers.

Eiropas Piena padome uzskata, ka šajā situācijā

Briselei vajadzētu iedzīvināt programmu, kas zemniekus mudinātu brīvprātīgi samazināt ražošanu.

Eiropas Piena padomes prezidents Romualds Šābers uzsvēris: «Tādā gadījumā mums tirgū būtu par diviem vai trim procentiem piena mazāk, un tad cenas atkal varētu kāpt.»

Tāpat Eiropas Piena padomes vadība uzskata, ka Eiropas parlamentam, kurā šobrīd notiek debates par nepieciešamajām reformām lauksaimniecības politikā, vajadzētu izveidot Eiropas monitoringa aģentūru, kuras uzdevums būtu nodrošināt līdzsvaru starp pieprasījumu un piedāvājumu.

Visticamāk, ka turpmākajos mēnešos lauksaimnieku protestu skaits tikai pieaugs, jo gaidāmās reformas lauksaimniecības politikā tieši skars zemnieku finansiālo nodrošinājumu.

Lai atdzīvinātu nīkuļojošo ekonomiku, esot iecerēts dāsno subsīdiju «pīrāgu» pārdalīt par labu citu ražošanas nozaru atveseļošanai.

Skatīt pievienoto video.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu