Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Fizkultūras stundā meitenei mugurkaula lūzums

Policijā sākts kriminālprocess saistībā ar kādu vidusskolnieci Dundagā, kura fizkultūras nodarbības laikā guvusi smagu traumu – mugurkaula lūzumu, pēc kā ar ātro medicīnisko palīdzību tika nogādāta Ventspils slimnīcā, tā šovakar ziņoja LNT raidījums «Tautas balss».

Rokas neiztur slodzi

Cietusī 18 gadus vecā Maija mācās Dundagas vidusskolas 12.klasē. Liktenīgajā sporta nodarbībā skolotāja uzdevusi skolniecēm apgūt akrobātikas vingrojumus. Sarežģīto vingrinājumu – stāju uz rokām – pirmā bija izpildījusi Maija.

Meitenes māte Kaiva raidījumam «Tautas balss» stāstīja: «Maija bija pirmā, un skolotāja lika kājas kopā, bet rokas neizturēja, viņa saļima uz sāna, un tad bija bļāviens tāds, ka elpu nevarēja dabūt.» Cietušo skolnieci ātrās palīdzības mediķi nogādāja Ventspils slimnīcā.

Slimnīcā konstatē lauztu mugurkaulu

Ārsti Maijai uzstādījuši diagnozi, kas šokēja ne vien meitenes vecākus, bet arī skolasbiedrus. «Tad aizveda uz slimnīcu, viņa man zvanīja vakarā, ka ir mugurkaula lūzums devītajā skriemelī, ka ir jāpaliek slimnīcā - gultas režīms, trīs nedēļas slimnīcā, pēc tam 1,5 mēnesis mājās jāguļ gultā,» teica māte.

Pēc notikušā Dundagas vidusskolas direktore Aiga Štrausa bija sazinājusies ar meitenes māti, kā arī sporta skolotājai likusi rakstīt paskaidrojumu. Direktore notikušo uzskata par nelaimes gadījumu. Skolotāja bijusi blakus, kad notika nelaime. Notikušais esot vien sagadīšanās.

Akrobātiskais vingrinājums nebija obligāts

Tagad, kad Maija skolā guvusi tik smagu muguras traumu, satraukušās ir arī viņas klasesbiedrenes. Viņas esot zvanījušas Kaivai un teikušas, ka tagad baidoties izpildīt stundā attiecīgo akrobātikas vingrinājumu. Kaiva uzskata, ka stāja uz rokām ir sarežģīts uzdevums pat skolā ar sporta novirzienu.

Kā noskaidroja «Tautas balss», tad akrobātiskie uzdevumi, kādi bija jāpilda Dundagas vidusskolniecēm, nemaz neesot iekļauti mācību programmā. Tā raidījumam atzina Izglītības un zinātnes ministrijā (IzM).

«Mācību priekšmeta sporta standarts neparedz iekļaut obligātajā mācību saturā stāju uz rokām. Ir tikai jāizpilda no iepriekš apgūtajiem elementiem akrobātikas kombinācijas,» skaidroja IZM Valsts izglītības satura centra pārstāve Inese Bautre.

Tieši sporta skolotājs atbildīgs par to, kādus vingrinājumus liek skolēniem izpildīt. Ja skolotāja ievieš programmā kādus papildu vingrinājumus, tad esot nopietni jāizvērtē katra bērna veselības stāvoklis.

Ierosināts kriminālprocess

Līdz valsts eksāmeniem Maijai atlikuši vien pāris mēneši. Dundagas pedagogi solījuši cietušajai skolniecei nodrošināt apmācību mājās, lai Maija varētu nokārtot eksāmenus.

Tikmēr policija ierosinājusi kriminālprocesu.

«Šobrīd ir sākts kriminālprocess, kura laikā mēs noskaidrosim, kādos apstākļos, kādi bija vingrinājumi, vai skolotājs nodrošinājis visus attiecīgos apstākļus vingrojumu izpildei, un tad varēsim vairāk informēt. Pieņemsim liecības no klasesbiedriem, no pedagogiem, kas vadīja stundu, un tad arī izvērtēsim,» informēja Valsts policijas Kurzemes reģiona Talsu nodaļas pārstāve Jolanta Feldmane.

Patlaban Maija turpina ārstēties Ventspils slimnīcā. Ārsti atzīst, ka atveseļošanās prasīs ilgāku laiku, un norāda, ka meitenei paveicies, jo viņa krītot tikai par mata tiesu paglābusies no vispārējas paralīzes.

Skatīt pievienoto video.

Uz augšu
Back