Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

98.markas benzīna cena pārsniegusi latu

98.markas benzīna cena pārsniegusi latu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: AP/Scanpix

98.markas benzīna cena «Statoil» degvielas uzpildes stacijā pārsniegusi latu - litrs maksā 1,009 latus, liecina informācija uzņēmuma mājaslapā.

95.markas benzīna cena «Statoil» degvielas uzpildes stacijās sasniegusi 97,9 santīmus, savukārt dīzeļdegvielas cena - 96,9 santīmus.

Arī «Neste» degvielas uzpildes stacijās benzīna cena kāpusi - litrs 95.markas benzīna no 96,2 santīmiem līdz 96,7 santīmiem, bet dīzeļdegviela maksā tikpat cik iepriekš - 95,7 santīmus. «Lukoil» benzīna litra zemākā cena nav mainījusies - 94,5 santīmi, bet dīzeļdegvielas - 94,8 santīmi.

Kā biznesa portālam «Nozare.lv» skaidroja «Statoil», degvielas cena pieaugusi, jo kopumā cena biržā piedzīvojusi strauju kāpumu un ASV dolāra kurss - lielāku vērtības pieaugumu.

«Latvija Statoil» degvielas kategorijas vadītājs Kaspars Skrābāns skaidro, ka aizvadītajās nedēļās gan benzīna, gan dīzeļdegvielas cenas Eiropā par vienu tonnu saglabājās augstā līmenī ar kopējo tendenci palielināties.

Benzīna cena jau ilgāku laiku turas virs 1010 ASV dolāriem (531 latu) par tonnu, arī dīzeļdegvielas cena pārsniegusi 1000 ASV dolāru (526 latu) atzīmi. Lai gan ASV dolāra kurss nedaudz samazinājās pēc janvārī sasniegtā augstākā līmeņa, pēdējās dienās tā vērtība pret eiro atkal pieaug.

Joprojām galvenie notikumi pasaulē, kas ietekmē degvielas cenu pieaugumu, ir saspīlējums Persijas līcī, Eiropas Savienības lēmums boikotēt Irānas naftas piegādes, negaidīti labie ASV makroekonomiskie rādītāji, kā arī lielais aukstums Eiropā, kas palielinājis pieprasījumu ne tikai pēc gāzes, par ko informē daudzi mediji, bet arī būtiski pēc dīzeļdegvielas.

Sekojot naftas produktu cenu un ASV dolāra kursa izmaiņām, benzīna cenas SIA «Latvija Statoil» stacijās nav mainījušās jau divas nedēļas, savukārt dīzeļdegvielas cena kopš janvāra vidus līdz šodienai ir samazināta par vienu santīmu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu