/nginx/o/2018/07/18/10902700t1h1e4b.jpg)
Lai gan Canon pamatoti var uzskatīt par vienu no vadošajiem zīmoliem spoguļkameru tirgū, tas vienmēr savā produktu klāstā būtisku lomu atvēlējis arī pārējo klašu pārstāvjiem, turklāt ar labiem rezultātiem visās jomās. Un šķiet, ka Canon PowerShot SX20 IS nebūs izņēmums.
Canon radītais ultra zoom fotoaparāts ir viens no diviem testa dalībniekiem, kas aprīkots ar HDMI pieslēgvietu, savukārt vienīgais, kas izmanto AA tipa baterijas, taču tie nebūt nav vienīgie iemesli, kuru dēļ par šo fotoaparātu būtu jārunā.
Pseidospoguļa stilā
Kā jau ierasts šīs klases pārstāvjiem, SX20 IS atgādina samazinātu spoguļkameru ar visām tai svarīgākajām iezīmēm, ieskaitot programmu ritenīti, ārējās zibspuldzes sliedi un skatu meklētāju (tam, starp citu, pieejams neierasti liels dioptriju regulēšanas intervāls – no -6 līdz +2). Tajā pašā laikā ir arī būtiskas atšķirības – nav maināma objektīva, bet kadra pietuvināšana vai attālināšana tiek veikta elektroniski (zoom), kura regulēšanai paredzēta speciāla apļveida svira korpusa augšējā daļā uz grifa izvirzījuma.
Korpuss izgatavots no divu krāsu plastmasas – melnas un pelēkas, kas imitē titānu. Tieši šis pelēcīgums var radīt strīdus par kameras izskatu – vieniem šķitīs, ka šī plastmasa ir ar lētuma piegaršu, savukārt citi to uzskatīs par korpusu atdzīvinošu detaļu. To katrs var izlemt pats, taču komplektācijas kvalitāte gan nekādas domstarpības nerada – visas detaļas savienotas precīzi un liekas skaņas lietošanas laikā nerada.
Sakārtot pēc loģikas principiem
Paņemot kameru rokās, uzreiz jūtams tās svars (tā ir otra smagākā šajā testā), taču korpuss ir izstrādāts tā, ka tas plaukstā iegulst ērti, un visus svarīgākos iestatījumus var veikt ar vienu roku. Piemēram, fotografēšanas poga novietota nelielā leņķī un atrodas tieši zem lietotāja rādītājpirksta pirmās falangas. Gandrīz visām svarīgākajām funkcijām, ieskaitot gaismjutību (ISO) un manuālo fokusu, ir paredzēti atsevišķi taustiņi uz korpusa, savukārt dažas funkcijas, piemēram, failu kvalitātes pakāpi, būs jāmeklē izvēlnē, kas ir loģiska un viegli saprotama. Vienīgais, kas visai nepatīkami pārsteidza, bija fotogrāfiju dzēšanas taustiņa trūkums – lai atbrīvotos no nevēlama attēla, jāaktivizē izvēlne, kas ir laikietilpīgi.
Viens no pamanāmākajiem elementiem šā fotoaparāta konstrukcijā ir grozāms ekrāns, kas noteiktās situācijās ļauj ērtāk uzņemt fotogrāfijas. Piemēram, iedomājieties situāciju, ka jūs esat kādas populāras grupas koncertā un vēlaties iemūžināt savus iecienītos māksliniekus, un jums lielajā pūlī kamera jāpaceļ augstu virs galvas. Ar Canon iespējams sekot līdzi kadram, tāpēc tas būs precīzāks un ar vēlamajiem personāžiem. Ekrāns, lai arī nav pārāk liels, tomēr ir ar labu krāsu gammu un precīzi ataino arī sīkas detaļas, turklāt tam ir liels skata leņķis.
/nginx/o/2018/07/18/10902699t1h551c.jpg)
Trīcošas rokas nav šķērslis
Un tagad par svarīgāko, proti, fotogrāfiju kvalitāti. Te Canon sevi parādīja no vislabākās puses. Attēli, neskatoties uz dažādiem apgaismojumiem, ir ar precīzu detalizāciju un dabiskām krāsām, turklāt ekspozīcija ir precīza, un pat milzīgi balta sniega laukumi nesagādāja problēmas. Lai gan ražotājs ir paredzējis vairākus baltās krāsas balansa režīmus, faktiski jebkuros apstākļos var iztikt tikai ar vienu – automātisko, kas krāsas nekropļo ne dabīgajā, ne mākslīgajā apgaismojumā. Vēl viens svarīgs rādītājs – trokšņu līmenis –, un šajā testā Canon rādīja labākos rezultātus – pat pie ISO 1600 attēlos bija manāma ļoti minimāla graudainība, lai tas netraucētu fotogrāfijas uztveri. Protams, tumšās telpās uzņemtās fotogrāfijās graudainība palielinās, tomēr šādas klases aparātam pat ISO 1200 jau ir pietiekams rādītājs, lai saņemtu uzslavu.
Jāpiebilst, ka arī darbības ātrums ir viens no labākajiem šajā klasē, piemēram, lai no platleņķa nonāktu līdz maksimālajai attēla mērogmaiņai, vajadzīga tikai 1,1 sekunde, turklāt pēc pussekundes tas jau spēj fotografēt. Vienīgā konstatētā nelielā aizture ir pāreja no attēlu apskatīšanas režīma uz fotografēšanas režīmu, taču tā nav tik būtiska, lai lietotājam vajadzētu sākt uztraukties par garām palaistu kadru.
Uzslavu pelna optiskā stabilizācijas sistēma, kas testa laikā sevi parādīja no labākās puses. Fotografējot lielos mīnusos, ir normāli, ja rokas nedaudz trīc, bet stabilizācijas sistēma ar šo problēmu veiksmīgi tika galā pat ar maksimālo attēla mērogmaiņu, un iegūtie attēli bija ar precīzu detalizāciju.
Uzmanību piesaistīja kāda sīka nianse, proti, izmantojot sejas atpazīšanas funkciju, fotoaparāts ziņo, ja kāds no kadrā redzamajiem cilvēkiem fotografēšanas brīdī ir aizvēris acis. Žēl, ka kamera vēl nav tik gudra, lai šajā brīdī apturētu kadra iemūžināšanu, tomēr kā papildu informācijas nesējs šāda funkcija var noderēt.
Visbeidzot jāmin arī videofilmēšanas funkcija, kas ļauj uzņemt gan VGA, gan 720p izšķirtspējas video ar stereoskaņu. Pozitīvi, ka filmēšanas laikā darbojas attēla mērogmaiņa, stabilizācijas sistēma un autofokuss, kas gan ir divreiz lēnāks nekā fotografēšanas režīmā. Filmējot saglabājas laba detalizācija – iespējams uzņemt pat televizora ekrānā notiekošo, tikai reizēm pieklibo asums un arī trokšņa līmenis nav no zemākajiem, taču tā kā tā ir tikai papildfunkcija, rezultāts ir pieņemams.
Secinājumi
Canon PowerShot SX20 IS sevi labi parādīja visos aspektos – tas spēj nodrošināt labas kvalitātes attēlus jebkuros apstākļos, turklāt automātiskie iestatījumi ir augstā līmenī, un lietotājs var neiejaukties kameras darbībā.
Aptuvenā cena Ls 270