Šodienas redaktors:
Māris Kūrēns
Iesūti ziņu!

Acer "Liquid" viedtālrunis

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Raksta foto
Foto: Publicitātes foto

Lielākā daļa pircēju Latvijā izvēlas populārāko zīmolu mobilos tālruņus, tomēr veikalu plauktos atrodami arī citi pietiekami interesanti modeļi. Šoreiz gribas parunāt par kaut ko neparastāku, proti, Acer Liquid.

Pēc tam, kad Acer iegādājās kompāniju E-ten, var plānot diezgan interesantu modeļu parādīšanos, kam par pierādījumu kalpo arī Liquid - komunikators, kurš bāzēts uz jauno operētājsistēmu Android.

Līdzīgs saviem brāļiem

Cerēt, ka ierasto monobloku ar skārienjutīgo ekrānu dizainā varētu ieviest kaut ko pilnīgi jaunu, būtu naivi, taču Acer produkts ir pietiekami pievilcīgs. Korpusa sānu malas ir patīkami noapaļotas, kas arī atsvaidzina kopējo dizainu. Korpusa izgatavošanā izmantota plastmasa, kas atstāj visai labu iespaidu.

Pateicoties jau pieminētajām noapaļotajām kantēm un korpusa plānumam, tālrunis plaukstā iegulst ērti, un arī sarunas laikā problēmas nerodas - pat mitrā rokā tas neslīd.

Korpusa augšējā daļā ir izvietots skaļrunis, kas nedaudz iegremdēts korpusā un pārklāts ar sietiņu. Zem tā atrodas 3,5 collu ekrāns ar labu izšķirtspēju. Attēla kvalitāte ir laba, krāsas spilgtas, turklāt arī skata leņķis nav no tiem mazākajiem. Ekrāna izmantošana kopumā ir ērta, tomēr, lai drukātu tekstu, nedaudz jāpapraktizējas. Tas tādēļ, ka ne vienmēr ekrāns reaģē uz pieskārienu ar pirmo reizi.

Zem ekrāna savukārt ir izvietojies vadības blokas ar četriem skārienjutīgajiem taustiņiem, kurus lietot ir ērti, vienīgi iesākumā tur gribas meklēt zvanīšanas taustiņu, kas šajā vietā tomēr nav atrodams.

Android demonstrējums

Pēc iespējām Acer Liquid būtiski neatšķiras no nedaudzamiem aparātiem, kuri veidoti uz Android bāzes. Nekādu būtisku jaunieviesumu vai papaildinājumu praktiski nav, tomēr sīkas atšķirības ir pamanāmas.

Tālrunim ir trīs darba galdi - vidējais no tiem aktivizējams ar bultiņu, savukārt abi malējie - ar pirksta pavilciena palīdzību. Abi malu darba galdi atver multimediju un interneta sīkrīku iespējas, kas izvietoti loģiski un saprotami. Pastāv arī darba galdu persolizēšanas iespējas.

Izvēlne izvietota ekrāna apakšējā daļā, un to iespējams aktivizēt vai nu ar vadības taustiņu, vai vienkārši pavelkot ar pirkstu ekrāna apakšējā daļā novietoto ieliktni. Ikonas izvēlnē ir statiskas, tiesa, neslikti uzzīmētas, turklāt zem katras no tām izvietoti nepieciešamie pielikumi.

Komunikators paredzēts darbam GSM 850/900/1800/190 un WCDMA/HSDPA 850/1900/2100 tīklos, savukārt komunikāciju nodrošina Wi-Fi, Bluetooth 2.0+EDR, GPRS/EDGE un USB. Testa laikā Wi-Fi modulis ļoti veiksmīgi atrada pieejamos tīklus, turklāt darbojās stabili un bez traucējošiem pārravumiem.

Tālrunī ir pieejams arī GPS, kurā gan iespējams izmantot tikai zīmola kartes. Traucējošs vienīgi likās fakts, ka telefons GPS izmantošanas brīdī katru reizi pats bez pārjautāšanas pieslēdzas internetam, kas var izmaksāt ļoti dārgi.

Raksta foto
Foto: Publicitātes foto

Darbojamies droši

Interneta pārlūks ir pietiekami funkcionāls un ērts, pateicoties akselometram, tālruņa ekrāns, pagriežot sakaru rīku, izvietojas horizontāli. Sākotnēja lapa, kā jau tas ierasts šai platformai, ir Google, taču to iespējams nomainīt, ja lietotājs tā vēlas.

Tālrunī iebūvētā fotokamera ir pieņemamas izšķirtspējas, taču tai nav zibspuldzes, līdz ar to attēlu kvalitāte ir visai zema, turklāt pat gaišā dienā fotografētās bildes izskatās pablāvas un nedabiskas.

Lai gan tālrunī ir dažādas multimediju iespējas, tajā skaitā diezgan kvalitatīvs mūzikas atskaņotājs, sakaru rīkā izpaliek tādas ierastas lietas, kā spēlu. Tiesa, šo saturu iespējams lejupielādēt no Android Market. Testa ierīcē ar šo servisu nekādi neizdevās sakontaktēties, bet, iespējams, ka tā ir tikai konkrētā tālruņa problēma. Telefonā nav arī FM radio.

Visbeidzot jāmin, ka baterijas izturība šim komunikatoram ir krietni viduvēja - pat pārāk nenoslogojot tālruni, ilgāk par pusotru dienu bez lādēšanas iztikt neizdosies.

Komentāri
Svarīgākais
Uz augšu