Droni, vafeļu torņi, roboti, eksperimenti un Ū vitamīns RTU zinātnieku naktī

Kolbas zinātniskā laboratorijā

FOTO: PantherMedia/Scanpix

28.septembrī Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studenti un zinātnieki aicina interesentus apmeklēt Zinātnieku nakts pasākumu RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā. Tur ikviens varēs sajust inženieri sevī, piedalīties eksperimentos, būvēt vafeļu torņus un izgatavot robotus. Būs iespēja ielūkoties RTU laboratorijās, apmeklēt RTU Dizaina fabriku un pārbaudīt savas zināšanas, atbildot uz āķīgiem jautājumiem. Zinātnieku nakts Ķīpsalā norisināsies no plkst. 18.00 līdz 22.00.

Par to TVNET informēja RTU Zinātnes koordinācijas un informācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Karaseva.

Arhitektūras fakultātē (AF) RTU Bērnu un jauniešu universitāte apmeklētājiem piedāvās īso kursu inženierzinātnēs, savukārt plkst. 19.00 svinīgi tiks atklāts Bērnu un jauniešu universitātes jaunais mācību gads un būs iespējams pieteikt bērnus nodarbībām.

RTU Studentu parlaments aicinās pārbaudīt inženiera talantu un sacensties ar citiem, uzbūvējot izturīgāko torni no vafelēm un šokolādes, uzkonstruējot stiprāko spageti tiltu vai izgatavojot spēcīgāko katapultu. Būs iespēja radoši darboties koka dizaina darbnīcā un būvēt interaktīvas mājas kokos. Apmeklētāji varēs apmeklēt RTU Dizaina fabriku un tur izgatavot īpašu suvenīru, izmantojot 3D printēšanu, lāzergriešanu un gravēšanu.

Elektronikas un telekomunikāciju fakultātē apmeklētājus gaidīs lodēšanas darbnīcas, kur varēs izgatavot dažādas sarežģītības robotus un elektroniskus objektus. Apmeklētājiem būs iespēja uzzināt vairāk par viedo tekstilu un tā pielietojumu sadzīvē un sportā. Savukārt Šķiedru optikas laboratorijā tiks demonstrēti optiskie sensori un būs iespējams uzzināt vairāk par informācijas pārraidi optiskajā šķiedrā.

Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātē apmeklētāji varēs sastapt industriālo robotu "Kuka" un iepazīt aizraujošo dronu pasauli, ko demonstrējumos atklās RTU studenti, kuri izveidojuši platformu "Dronity" un citiem māca dronu konstruēšanu un būvniecību. Uz fakultātes jumta varēs tuvplānā aplūkot saules paneļus un vēja ģeneratoru. Tāpat būs iespējams uzzināt, kā no ābola iegūt elektrību, kas ir cirkulārā ekonomika, kā lietot Ū vitamīnu, kā jūtas cilvēka ausis, klausoties skaļu mūziku, un kāds ir mobilā tālruņa elektromagnētiskais lauks.

RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātē apmeklētājus gaidīs vairāk nekā 20 darbnīcas, ekspozīcijas un "laboratoriju stūrīši", kur ikviens varēs iejusties zinātnieka lomā. Būs iespēja piedalīties eksperimentos un pat nomēģināt kriovirtuves cienastu.

Uz augšu