Biržu indeksi lielākoties krītas pēc bažām par Ķīnu, Itāliju un ASV procentlikmēm

LETA
Biržu indeksi lielākoties krītas pēc bažām par Ķīnu, Itāliju un ASV procentlikmēm
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: AFP/SCANPIX

ASV un Eiropas biržu indeksi pirmdien lielākoties kritās, jo satraukumam par ASV procentlikmju pēkšņo palielināšanos pagājušajā nedēļā pievienojās bažas par Ķīnu un Itāliju.

Analītiķi sacīja, ka tirdzniecības saspīlējums starp ASV un Ķīnu turpina palikt priekšplānā pēc Ķīnas ārlietu ministra Vana Ji un ASV valsts sekretāra tikšanās Pekinā.

Ķīnas Tautas banka mīkstināja prasību bankām par to kapitāla un kredītportfeļa attiecību, mēģinot stimulēt ekonomiku pēc vāju ekonomikas datu publicēšanas tirdzniecības kara apstākļos.

"Fakts, ka varas iestādes samazina nepieciešamo banku kapitāla un kredītportfeļa attiecību, vedina uzskatīt, ka tās ir satrauktas par ekonomiku," sacīja "CMC Markets" analītiķis Deivids Medens.

"Tas rada iespaidu, ka valsts gatavojas ieilgstošam tirdzniecības konfliktam."

Eiropā akciju cenas kritās pēc bažām, ka Itālijai var draudēt valsts parāda krīze pēc tam, kad tās populistu valdība publicēja parādsaistību un budžeta deficīta plānus nākamajiem trim gadiem.

Šie plāni paredz nākamgad palielināt valsts budžeta deficītu, un šāds lēmums jau izraisījis ES neapmierinātību un satraukumu finanšu tirgos.

ASV biržu indeksi lielākoties saruka, turpinoties satraukumam par ASV procentlikmju palielināšanos.

"Ir nervozas runas par to, cik ātri procentlikmes pieauga pagājušajā nedēļā," rakstīja Briefing.com analītiķis Patriks O'Hērs.

Naftas cenas Ņujorkas un Londonas biržā kritās.

Eiro vērtība pret ASV dolāru kritās, britu mārciņas kurss pret dolāru saruka, bet dolāra vērtība pret Japānas jenu samazinājās.

Ņujorkas biržas elektroniskajā tirdzniecībā WTI markas jēlnaftas cena pirmdien kritās par 0,05 ASV dolāriem līdz 74,29 dolāriem par barelu. "Brent" markas jēlnaftas cena Londonas biržā saruka par 0,25 dolāriem līdz 83,91 dolāram par barelu.

ASV biržu indekss "Dow Jones Industrial Average" pirmdien pieauga par 0,2% līdz 26 486,78 punktiem, indekss "Standard & Poor's 500" saruka par mazāk nekā 0,1% līdz 2884,43 punktiem, bet indekss "Nasdaq Composite" samazinājās par 0,7% līdz 7735,95 punktiem.

Londonas biržas indekss FTSE 100 pirmdien kritās par 1,2% līdz 7233,33 punktiem, Frankfurtes biržas indekss DAX 30 saruka par 1,4% līdz 11 947,16 punktiem, bet Parīzes biržas indekss CAC 40 samazinājās par 1,1% līdz 5300,25 punktiem. Milānas biržas indekss FTSE MIB samazinājās par 2,4% līdz 19 851,0 punktam.

Eiro vērtība pret ASV dolāru pirmdien kritās no 1,1524 līdz 1,1492 dolāriem par eiro, britu mārciņas vērtība pret dolāru saruka no 1,3120 līdz 1,3092 dolāriem par mārciņu, bet dolāra vērtība attiecībā pret jenu samazinājās no 113,72 līdz 113,16 jenām par dolāru.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu